13 lat. Tyle średnio mają używane samochody sprowadzane do Polski

7 lipca 2023
13 lat. Tyle średnio mają używane samochody sprowadzane do Polski


  •      Niemcy, ale i Holandia, Szwecja, Norwegia
  •       Liderem „używek” Jest Audi A4
  •       Sprowadzane mają średnio po 13 lat
  •       TOP20 krajów, z których w 2023 roku najczęściej importowane są samochody


Samochody sprowadzane. Liderem jest Audi A4


Mniej z Niemiec, choć wciąż dużo, sporo ze Szwecji i Norwegii. To kraje z których Polacy sprowadzają używane samochody. Oczywiście w czołówce są tradycyjne rynki takie jak Francja, Belgia Holandia. Pewnie sporo nadpalonych aut pojawi się niebawem z podparyskich placów z używanymi samochodami.  

A jakie auta najczęściej sprowadzają Polacy? Liderem są samochody „dla ludu”, czyli Volkswageny. Głównie Golfy. Sporo jest Opli Astra, ale króluje od wielu miesięcy Audi A4.Import najmniejszy od 9 lat


Jak informuje Samar w czerwcu 2023 roku zarejestrowano w Polsce 67 035 sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów osobowych i dostawczych o dmc do 3,5 tony. To o 1,7% mniej niż rok temu i najmniej od 9 lat. Od stycznia do czerwca na polskie drogi, a większości zapewne  do komisów, trafiło  dokładnie 352 200 sztuk samochodów używanych. To ponad 4 procent mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Z USA sprowadzono w pierwszych 6 miesiącach tego roku prawie 20 tys. samochodów. Były wśród nich także klasyki.

Fot. moto.vehis.pl


Zła i dobra wiadomość


Wciąż martwi (przede wszystkim ekologów) wiek sprowadzanych samochodów. Niestety – to starocie. Średnio maja po 13 lat.  To zła wiadomość. Dobra to taka, że wiek importowanych aut nie rośnie tak drastycznie jak rok temu.


Ranking TOP20

 

1. Niemcy – 202 116 szt. (-8,0%)

2. Francja – 47 143 szt. (-8,8%)

3. Belgia – 26 789 szt. (3,3%)

4. Holandia – 21 316 szt. (6,3%)

5. Stany Zjednoczone – 19 670 szt. (7,1%)

6. Szwecja – 11 593 szt. (29,3%)

7. Włochy – 10 807 szt. (-8,2%)

8. Dania – 9 730 szt. (7,3%)

9. Austria – 9 520 szt. (-11,1%)


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]