200 tysięcy Audi Q8 Sportback e-tron

14 czerwca 2023
200 tysięcy Audi Q8 Sportback e-tron

Z taśmy produkcyjnej   fabryki Audi w Brukseli zjechał właśnie 200-tysięczny Q8 Sportback e-tron.


Audi Bruksela produkuje te elektryczne SUV-y (również  w wersji   Sportback) od grudnia 2022. Fabryka ta  jest pierwszym na świecie zakładem produkcyjnym w motoryzacyjnym segmencie premium neutralnym pod względem emisji CO₂.Dzięki największej w regionie Brukseli instalacji fotowoltaicznej o powierzchni 107 000 metrów kwadratowych, fabryka Audi ograniczyła swą emisję o 1881 ton CO₂. Ponadto we własnych źródłach odnawialnych produkuje ona około 9000 megawatogodzin energii elektrycznej rocznie - wystarczająco dużo, by naładować 90 000 egzemplarzy Audi Q8 e-tron.


W drugiej połowie roku 2023 ruszy tam również produkcja Audi Q4 e-tron. Będzie to drugi, obok niemieckiego Zwickau zakład produkcyjny, w którym wytwarzany będzie ten model.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]