23-latek rozbił super drogiego Mercedesa. Ubezpieczyciel nie wypłaci ani grosza

21 lutego 2024
23-latek rozbił super drogiego Mercedesa. Ubezpieczyciel nie wypłaci ani grosza

Nie wypłaci, bo 23-letni kierowca Mercedesa miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Towarzystwo ubezpieczeniowe zakwestionuje wypłatę właśnie ze względu na ten fakt.


Do zdarzenia doszło 19 lutego około godziny 5. nad ranem na węźle Kutno Północ w miejscowości Sójki. Młody kierowca sportowego Mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i dachował. Kierowcy ani dwóm pasażerom nic się nie stało. 23-latek miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Rozbity Mercedes to 4-drzwiowe AMG GT Coupé 53 4MATIC+. Jego cena zaczyna się od 545 800,00 zł a kończy (w zależności od wyposażenia) na nieco ponad 1 000 000 zł. Przyspiesza do 100 km/h w 2,9 sekundy, prędkość maksymalna to 316 km/h a moc prawie 850 KM.
Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu? Przypomnijmy.


  • grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat (jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za to przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat),
  • zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat,
  • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł,
  • jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowoduje wypadek, w którym są zabici lub ciężko ranni, trafi do więzienia na minimum 2 lata, a kara nie będzie mogła być zawieszona. Ponadto w takim przypadku sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]