25 kwietnia, godzina 17

21 kwietnia 2023
25 kwietnia, godzina 17

Warto zapamiętać tę datę i wpaść tutaj, na nasz portal. W najbliższy wtorek tj. 25 kwietnia 2023 r. o godzinie 17:00 Mercedes zaprezentuje nową Klasę E.

Najnowsza Klasa E łączy podobno wyjątkowe poczucie  - cokolwiek to znaczy - „jak w domu” z nowym cyfrowym luksusem. Rozwiązania techniczne mają sprawić, że nowa generacja będzie najbardziej inteligentną Klasą E w długiej historii tego modelu.

My już nie możemy się doczekać.

***

Pierwsze modele klasy E zaczęły się pojawiać w latach 50. jako samochody klasy średniej. W 1968 roku Mercedes  wprowadził na rynek model W114 i W115.

W 1984 roku wprowadzono model W124, który uznany został jako bezpośredni konkurent dla innych luksusowych sedanów jak BMW serii 5 czy Audi 100. W124 był dostępny w różnych wersjach nadwoziowych, w tym sedan, kombi i coupe.


W 1993 roku Mercedes-Benz zaprezentował pierwszą generację klasy E, oznaczoną jako model W210. Samochód był zaprojektowany jako nowoczesny, luksusowy sedan, który miał być bardziej wygodny i przestronny niż jego poprzednik. W210 był dostępny w różnych wersjach silnikowych, w tym benzynowych i wysokoprężnych.W 2002 roku wprowadzono drugą generację klasy E, oznaczoną jako model W211. Wersja sedan została wzbogacona o innowacyjne na owe czasy  rozwiązania techniczne, takie jak systemy ostrzegania przed kolizją, ESP czy adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wersja kombi, oznaczona jako T-Model.

W 2009 roku Mercedes-Benz wprowadził trzecią generację klasy E, oznaczoną jako model W212. Samochód otrzymał kolejne nowinki techniczne, np. system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu, czy inteligentny system oświetlenia drogi. W 2013 roku wprowadzono lifting modelu, który przyniósł zmiany w stylistyce, a także wprowadził nowe silniki i systemy bezpieczeństwa.


W 2016 roku wprowadzono czwartą generację klasy E, oznaczoną jako model W213 a w 2020 roku model przeszedł kolejny lifting, wprowadzając zmiany w designie oraz ulepszając systemy bezpieczeństwa i technologie.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]