60 lat temu Opel wprowadził do sprzedaży samochód o nazwie Rekord A

21 kwietnia 2023
60 lat temu Opel wprowadził do sprzedaży samochód o nazwie Rekord A

Historia nazwy tego auta klasy średniej sięga jeszcze dalej. Jego przodkiem był Opel Olympia Rekord, który został wprowadzony w 1953 roku, czyli 70 lat temu – był to pierwszy całkowicie nowy projekt Opla od czasu wznowienia po wojnie produkcji samochodów w 1946 roku.Od roku modelowego 1957 Opel nazywał Olympię Rekord również „P1”, co było nawiązaniem do panoramicznej szyby przedniej. W 1960 roku Opel całkowicie zrezygnował z nazwy Olympia.Nowy model, Rekord P2, otrzymał dodatek w postaci liczby „2”, choć przednia szyba nie miała już tak mocnej krzywizny jak we wcześniejszym modelu.

Wiosną 1963 roku Opel zaprezentował nowy samochód średniej wielkości i tak powstał Rekord A, którego zdjęcia prezentujemy.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]