A jak to jest w Australii...

17 października 2023
A jak to jest w Australii...

W Australii, a konkretnie w stanie Australia Południowa wprowadzono nową kategorię prawa jazdy oznaczono literą U. Zdefiniowano ją jako UHPV (Ultra High-Powered Vehicle). Dotyczy to samochodów o masie całkowitej do 4,5 tony i stosunku mocy do masy 375 KM na tonę. Wprowadzone będzie od 1 grudnia 2024 roku.

 Aby uzyskać taką kategorię prawa jazdy trzeba będzie przejść specjalny kurs, w którym kierowcy / właściciele takich supersamochodów dowiedzą się m.in czy znają parametry swoich aut, takie jak przyspieszenie, moc, prędkość maksymalna itp. Dla moto.vehis.pl o prawie jazdy w Australii opowiada Mark Knappe, autor kanału o Australii, który znajdziesz TUTAJ.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]