Abarth 500e „ryczy” jak odmiana spalinowa

18 maja 2023
Abarth 500e „ryczy” jak odmiana spalinowa

Należąca do koncernu Stellantis marka  Abarth wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele auta z logo  Skorpiona. To Abarth 500e i Abarth 500e Turismo. To oczywiście „sportowe” odmiany Fiata 500e, samochodu, który w wielu europejskich krajach stał się  bestsellerem. Czym różni się Abarth 500e od „fiacika na prąd”? Nie tylko gadżetami widocznymi gołym okiem.

 

Te „gadżety” to napis Abarth w ciemnym kolorze, umieszczony z przodu i z tyłu auta. Umieszczone nieco wyżej logo, wraz z reflektorami i grillem nadaje samochodowi wygląd, który mówi, że to właśnie małe szczegóły robią różnicę. Ponadto, z boku samochodu.  w pobliżu drzwi umieszczono nowe, „zelektryfikowane”  logo Skorpiona. 

Inne elementy nadwozia które  przyciągają wzrok to zmieniony przedni zderzak, 17-calowe felgi (w wersji turismo 18-calowe)  z nowym specjalnym wzorem, wstawki dyfuzora tylnego i inne obudowy lusterek (w kolorze Matt Grey).

Wnętrze Abartha 500e to  ciemna kolorystyka słupków i podsufitki, sportowe „tuningowane” fotele z wytłoczonymi na tkaninie „paskami skorpiona" oraz sportowa kierownica, w wersji turismo obszyta jest alcantarą.

Ciekawostką jest to, że Abarth 500e odtwarza w kabinie dźwięk gitary przy każdym włączeniu lub wyłączeniu samochodu. Ale nie on jest najfajniejszy. O dużo większe wrażenie robi  „ryk” uzyskany dzięki generatorowi dźwięku (Abarth Sound Generator), który  odtwarza odgłosy silnika spalinowego  z wydechem Record Monza.

 

Abarthem 500e da się przejechać na jednym ładowaniu do 265 km. Bateria ma  funkcję szybkiego ładowania o mocy do 85 kW prądem stałym (DC). Aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na potrzeby dziennego przebiegu (około 40 km), potrzeba mniej niż 5 minut, Funkcja szybkiego ładowania umożliwia naładowanie akumulatora do 80% w 35 minut.

 

W obu wersjach dostępne są trzy tryby jazdy - Turismo, Scorpion Street i Scorpion Track.

·     Tryb Turismo umożliwia płynne przyspieszanie i i ekonomiczną jazdę.

·    Tryb Scorpion Street oferuje najwyższe osiągi przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu hamowania regeneracyjnego.

·     Dodatkowo, w trybie Turismo lub Scorpion Street, oferowana jest funkcja jazdy za pomocą jednego pedału. Samochód zwalnia za każdym razem, gdy podnosimy stopę i odzyskuje energię kinetyczną, która następnie jest zamieniana na energię elektryczną w celu naładowania akumulatora.

·    Wreszcie, tryb Scorpion Track jest przeznaczony dla kierowców poszukujących najwyższych osiągów bez funkcji jazdy za pomocą pedału przyspieszenia.

TUTAJ znajdziesz więcej zdjęć nowego Abartha na prąd.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]