AlcoDistance w wlace z pijanymi kierowcami

1 kwietnia 2024
AlcoDistance w wlace z pijanymi kierowcami

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policja w całym kraju testuje urządzenie, które pomaga w walce z nietrzeźwymi za kierownicą. 


AlcoDistance jest podobny do urządzenia mierzącego prędkość, jednak dodatkowo wyposażony jest w specjalny laserowy czujnik, który z dużej odległości bada stan trzeźwości kierujących. (*)


Celownik laserowy na podczerwień kierowany na osobę kierującą pojazdem wykrywa promile po czym w kilka sekund wyświetlacz na urządzeniu zmienia barwę na czerwoną i sygnalizuje ilość promili kierowcy.  


Szeroki wachlarz możliwości testowanego urządzenia, pozwala policjantom na wykorzystanie AlcoDistance, nie tylko w podczas kontroli statycznej, ale również podczas przemieszczania się. 


Po wstępnym wyselekcjonowaniu potencjalnego nietrzeźwego przez testowany radar, policjanci przeprowadzają badanie na urządzeniu, które dokładnie sprawdza poziom alkoholu kierowcy. 


AlcoDistance ułatwi zatem łapanie pijanych kierowców, którzy wciąż są plagą na polskich drogach i konfiskowanie im samochodów.


(*) - Jak zapewne domyślacie się jest to żart prima aprilisowy.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]