Alpine A290_β. Pierwszy z Dream Garage”

12 maja 2023
Alpine A290_β. Pierwszy z Dream Garage”

A290_β to kompaktowy, sportowy prototyp segmentu B o napędzie elektrycznym. Samochód nowej ery Alpine.A290_β (A290 beta) to pierwszy z trzech zapowiadanych modeli przyszłego „Dream Garage”. Marka Alpine, która chce nawiązywać do tradycji sportów samochodowych zaczyna tą nową erę od miejskiego samochodu sportowego nawiązuj acego do legendarnego Renaulta 5. Słowem połączenie tradycji z nowoczesnością.
Projekt i technologia prezentowanego prototypu ma pokazać, że samochody elektryczne w równym stopniu nadają się do rywalizacji w sportach motorowych (w tym przypadku do rajdów), jak i do codziennej jazdy. Mają ekscytować nie tylko dla kierowcę, ale i pasażerów.

 


A ponieważ niskoemisyjna motoryzacja staje się warunkiem sine qua non, Alpine A290_β to coś więcej niż concept car. To zapowiedź prawdziwego samochodu.

 

Decyzja o nadaniu samochodowi nazwy A290_β (beta) opiera się na globalnej strategii nazewnictwa marki Alpine. Nazwy te zaczynają się zawsze na literę A, po której następują trzy cyfry. Numer 2 oznacza segment B, a 90 przyszłą gamę marki.Grecka litera beta oznacza fazę pośrednią, przed oficjalną premierą, która nastąpić ma w 2024 roku.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]