Audi A6 i Audi A7 o „oszałamiającym wyglądzie”

31 maja 2023
Audi A6 i Audi A7 o „oszałamiającym wyglądzie”


Koncerny samochodowe już przed wakacjami lubią chwalić się nowościami, które pojawią się w kolejnym roku.  Tak też robi Audi, które poinformowało właśnie, że modele A6 (sedan i avant) oraz  A7 (sportback)  rocznika 2024 przejdą face lifting. Naszym zdaniem zmiany nie są duże, ale w komunikacie prasowym przeczytaliśmy, że oba te auta, uwaga, cytujemy: „otrzymają oszałamiający wygląd”.


Jakie zatem są to zmiany?  Oprócz nowo zaprojektowanych linii wyposażenia z przednimi i tylnymi elementami stylistycznymi, samochody te otrzymają inne  kolory wnętrza i nadwozia, nowe wzory kół i ulepszone wyposażenie standardowe.


Teraz wybierać będzie można pomiędzy liniami base, advanced i S line dla nadwozia A6 Limousine i Avant oraz pomiędzy linią base i pakietem S line dla A7 Sportback. Każda linia wyposażenia charakteryzuje się innymi elementami stylistycznymi z przodu i z tyłu pojazdu.


Osłona chłodnicy (singleframe, czyli po naszemu grill) o strukturze plastra miodu to nowy element przodu samochodu. W podstawowej wersji obu modeli – base - przód jest wykończony w kolorze Matte Black z chromowaną ramą grila. W linii advanced, zarezerwowanej specjalnie dla A6, osłona chłodnicy jest wykończona w kolorze Dark Chrome, przód wyróżnia się bocznymi wlotami powietrza, a tył dyfuzorem o nowym designie z blade’em z tworzywa sztucznego pomalowanym na kolor Selenite Silver. Linia advanced oferuje również sportowe, 18-calowe felgi.


Dodatkowo, nadwozie S line w Audi A6 ma przeprojektowane boczne przednie wloty powietrza z elementami w kolorze Matte Black i z wstawkami w kolorze Platinum Grey, poszerzone progi boczne, 19-calowe koła i sportowe zawieszenie.


Audi A6 i A7 oraz ich wersje S rocznika 2024 zyskają nowe kolory (w sumie będzie ich 12). Po raz pierwszy w ofercie znalazły się lakiery biały - Arcona White i brązowy metalik - Madeira Brown Metallic. Czerwony metalik - Grenadine Red Metallic i niebieski metalik - Ascari Blue Metallic będą  dostępne dla wersji S i pakietów S line. Dekoracyjne wstawki we wnętrzu występują w ośmiu różnych wariantach. Nowością są drewniane wstawki w kolorach Olive Tree Natural i Ash Volcanic Gray Natural oraz wstawki pokryte mikrofibrą Dinamica.


Zmiany nastąpiły także we wnętrzu. Nie będziemy tutaj opisywać nowych kolorów nitek na fotelach czy innych kształtów manetek pryz kierownicy. Takich nowych  „drobiazgów” jest zbyt dużo. Ważną zmianą jest to, ze virtual cockpit jest teraz elementem wyposażenia standardowego. To cyfrowa tablica przyrządów z ekranem o przekątnej 12,3 cala. Może ją obsługiwać z poziomu kierownicy wielofunkcyjnej, wybierając widok klasyczny lub tryb infotainment.Zmodernizowano również oświetlenie. Podstawowe reflektory w Audi A6 i S6 to teraz pełne światła LED z wyprofilowaną sygnaturą świateł do jazdy dziennej. Asystent parkowania z funkcją park assist plus jest teraz również standardem. Gama kół Audi A6 i Audi A7 została gruntownie zmieniona. Ponad połowa wariantów felg jest teraz ciemna.Ceny w Niemczech startują od 53,800 euro (A6) i 63,500 euro (A7). Ceny w Polsce poznamy w połowie czerwca.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]