Banalna stłuczka zakończona ogromnym mandatem

22 marca 2024
Banalna stłuczka zakończona ogromnym mandatem

Wyglądało to jak banalna stłuczka. Ciężarówka przyhamowała, kierowca autobusu nie zdążył zareagować, pchnął ciężarówkę, która uderzyła w Audi. Skutek to trzy uszkodzone samochody. Nic nikomu się nie stało. Ale kierowcy tych aut nie mogli się dogadać. Każdy w inny sposób interpretował to zdarzenie.


Wydawało się, że bez winy jest kierowca Audi. Dostał uderzenie w tył, jego auto najbardziej ucierpiało. Jak to często bywa w takich spornych sytuacjach, z pomocą przyszedł miejski monitoring. Na nagraniu z kamer widać wyraźnie, że to  kierujący Audi zmienia pas wjeżdżając przed ciężarówkę, a następnie gwałtownie hamuje.Z informacji przekazanych przez kierującego ciężarówką wynikało, że kierujący Audi wjechał na jego pas ruchu i celowo gwałtownie zahamował, a następnie się zatrzymał, bez żadnego powodu. Kierujący Manem zdążył zahamować, ale jadący za nim kierowca autobusu, nie spodziewając się tak gwałtownej reakcji poprzedzającego go samochodu, pomimo natychmiastowej reakcji, nie dał rady wyhamować ciężkim autobusem i doszło do zderzenia z ciężarówką. Na skutek tego uderzenia ciężarówka wjechała w tył stojącego przed nim Audi.


Podczas wyjaśniania przebiegu zdarzenia okazało się, że kierujący ciężarówką wcześniej próbował zmienić pas wjeżdżając przed osobówkę. To nie spodobało się kierującemu Audi i dlatego postanowił dać „nauczkę” kierującemu Manem, zajeżdżając mu drogę i wykonując tak gwałtowny i niebezpieczny manewr.


Nie przewidział chyba jednak konsekwencji swojego agresywnego zachowania, bo nie dość, że został uznany winnym spowodowania kolizji drogowej, to otrzymał 3000 złotych mandatu i 10 punktów karnych, a dodatkowo naprawa obydwu pojazdów zostanie pokryta z jego ubezpieczenia OC. 

Zdarzenie miało miejsce w piątek (15 marca) około godziny 14,  w Zielonej Górze na ulicy Wojska Polskiego.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]