BMW serii 5. To już ósma generacja

10 maja 2024
BMW serii 5. To już ósma generacja

BMW i5


Oto BMW serii 5 o symbolu G60. Czyli sedan. Na rynku zadebiutował pod koniec ubiegłego roku. od razu z Dieslem i benzyną. Są też dwa warianty elektryczne (i5). i hybrydy plug-in. Kombi, czyli Touring zadebiutowało w styczniu br.To już ósma generacja BMW serii 5. Zmiany są rewolucyjne, a to za sprawą  pojawienia się elektrycznej wersji o nazwie i5. Jak widzimy na zdjęciach i filmie stylistyka nowej „piątki” jest dość zachowawcza. Projektanci tego auta przestraszyli się chyba reakcjami fanów bawarskiej marki na ogromne „nerki” w modelach serii 7, i4 i iX.

 

BMW 530e


Nowa „piątka” ma bardziej tradycyjna stylistykę. I jest większa niż dotychczasowy model. Jest o 9,7 cm dłuższa, o 3,2 cm szersza i o 3,6 cm wyższa.  Rozstaw osi zwiększył się o 2,2 cm.Jest więc więcej miejsca dla pasażerów tylnej kanapy. Bagażnik ma pojemności 520 litrów (w „elektryku” i5 490 l.) i jest nieco mniejszy w porównaniu do poprzedniej generacji.

 


Nowe BMW serii 5 ma podwójny ekranu na desce rozdzielczej. Wyświetlacz kierowcy nadal mieści się na 12,3-calowym ekranie, ale skierowany w stronę kierowcy  panel jest większy bo 14,9-calowy. Podświetlany panel kontrolny (Interaction Bar) biegnie przez całą deskę rozdzielczą i łączy się z przednimi drzwiami. Ciekawostką jest całkowicie wegańskie wnętrze – nawet w podstawowej wersji – ze skóropodobną Veganzą na tapicerce siedzeń i (po raz pierwszy w BMW) z  wegańskim materiałem na kierownicy. Można jednak zamówić opcję z tapicerką ze skóry Merino.

 


Europejska gama układów napędowych obejmuje wyłącznie zelektryfikowane jednostki napędowe.  Są to silniki  benzynowe i wysokoprężne z układem mild hybrid 48V, hybrydy plug-in i elektryczne i5. To BMW i5 eDrive40, i5 M60 xDrive, 530e, 550e xDrive, 520i, 530i oraz diesle  520d i 520d xDrive.  


BMW 5 Touring


 Zdjęcia BMW 5 2024 znajdziesz TUTAJ.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]