Chińczycy kupują najwięcej. W Europie Niemcy

23 lutego 2024
Chińczycy kupują najwięcej. W Europie Niemcy

W minionym roku rynek samochodów osobowych wzrósł na całym świecie o 7,3 procenta. Łącznie w 160 krajach sprzedano 84,8 miliona samochodów.

 

Największym rynkiem są Chiny – sprzedano tam 25,1 miliona aut, co oznacza wzrost o 1,2% procenta. Na ten ogromny rynek przypada 30,2% całej światowej sprzedaży.

 

Drugie miejsce zajęło USA z 15,4 milionami sprzedaży a na trzecim Japonia z 4,5 mln (+13,3%). Tuż za podium znalazły się Indie z 4,4 mln sprzedanych samochodów osobowych (+8,6%).

 

Na piątym miejscu znalazły się Niemcy z 2,8 milionami aut (+7,1%), a na szóstym Brazylia, z 2,1 milionami sprzedaży (+10,3%).

 

Kolejne miejsca to Francja z 2,1 milionami sprzedaży (+14,2%), Wielka Brytania z 1,9 milionami (+17,2%), Korea Południowa z 1,7 mln a pierwszą. „10” zamykają Włochy z 1,7 mln (+18,1%) samochodów.

 

Jacek Jurecki


Źródło: focus2move.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]