Cupra bije rekordy sprzedaży

12 maja 2023
Cupra bije rekordy sprzedaży

Należąca do Seata marka Cupra,  napędza rentowność całej firmy.  W okresie od stycznia do marca Seat zarejestrował zysk operacyjny w wysokości 144 mln euro, co stanowi wzrost o 139 mln euro w porównaniu z pierwszym kwartałem poprzedniego roku. Obroty spółki wzrosły natomiast o 48%, osiągając poziom 3,6 mld euro. Te rekordowe  liczby to zasługa marki Cupra.


Od momentu wprowadzenia na rynek w 2018 roku, Cupra sprzedała ponad 300 000 samochodów. W 2022 roku marka osiągnęła 4,4 mld euro obrotów, czyli około 40% całości firmy, stając się jedną z największych i najszybciej rozwijających się marek w Europie i Hiszpanii. 


Tegoroczne dane również są dobre – w pierwszym kwartale 2023 roku sprzedano 46 600 sztuk modeli Cupry, czyli o 83% więcej niż w tym samym okresie w 2022 roku. 


Wciąż najpopularniejszym samochodem tej marki jest Formentor, którego sprzedaż od stycznia do marca 2023 r. wyniosła 28 000 sztuk. Z kolei dostawy elektrycznego modelu Born wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku czterokrotnie.


Popyt na samochody z logo Seata również utrzymuje się na niezłym poziomie. Łącznie dostawy pojazdów oby marek osiągnęły poziom 125 000 samochodów, co oznacza wzrost o 37% w stosunku do poprzedniego roku.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]