Cupra Born. Do produkcji foteli użyto materiałów pochodzących z mórz

24 kwietnia 2023
Cupra Born. Do produkcji foteli użyto materiałów pochodzących z mórz

W samochodzie Cupra Born do produkcji foteli użyto materiałów, pochodzących z dna Morza Śródziemnego. To wspólny projekt hiszpańskiej marki z Seaqual Initiative. To organizacja współpracująca z rybakami, władzami i lokalnymi społecznościami na rzecz oczyszczania mórz, oceanów i rzek.


W fotelach tego samochodu zastosowano tkaninę z włókien polimerowych pochodzących z recyklingu materiałów wyłowionych nie tylko z Morza Śródziemnego i innych zbiorników wodnych, ale także z plaż. Tworzywo jest praktycznie nie do odróżnienia od zwykłych włókien poliestrowych. Pozyskany w ten sposób plastik jest czyszczony i przetwrzany, a następnie trafia ponownie do fabryk, gdzie produkowane są te „kubełki”.


Cupra Born produkowana jest w niemieckim Zwickau.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]