Dacia. Historia sukcesu

5 maja 2023
Dacia. Historia sukcesu

Dacia to rumuńska marka samochodowa, która jest częścią koncernu Renault od 1999 roku. Marka ta znana jest z produkcji przystępnych cenowo i niezawodnych samochodów, które cieszą się popularnością praktycznie na całym świecie.


Historia Dacii sięga lat 60. XX wieku, kiedy to rozpoczęto produkcję modelu Dacia 1100. Samochód ten był licencyjną wersją Renault 8 i stał się pierwszym rumuńskim samochodem osobowym. Dacia 1100 zyskała popularność na rynku krajowym jako tani i praktyczny pojazd.


W latach 70. i 80. Dacia kontynuowała produkcję różnych modeli, takich jak Dacia 1300 (na zdjęciu), znana również jako "Dacie" lub "Dacie Break". Ten model, również oparty na licencji Renault, zdobył ogromną popularność w Rumunii i innych krajach bloku wschodniego.


W 1999 roku Dacia stała się częścią francuskiego koncernu Renault. Ta współpraca przyczyniła się do wprowadzenia nowych modeli, które były oparte na platformach Renault.

Pierwszym modelem powstałym w wyniku tej współpracy był Dacia Logan, wprowadzony na rynek w 2004 roku. Kolejne modele, takie jak Sandero, Lodgy, Dokker, Jogger i Duster odnosiły i nadal odnoszą rynkowe sukcesy.


Zwłaszcza Duster, czyli  kompaktowy SUV, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli Dacia i zyskał popularność na całym świecie.

Samochody marki Dacia wyróżniają się prostym i funkcjonalnym wzornictwem, wygodnym wnętrzem oraz, co istotne,  przystępną ceną. Są one często wybierane przez klientów poszukujących ekonomicznych i niezawodnych pojazdów.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]