Duży wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi

26 kwietnia 2023
Duży wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi

Czy się to komuś podoba czy nie (tych drugich jest na razie więcej) samochody z napędem elektrycznym stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie chętniej kupowane.Przykładem niech będzie Volkswagen, który poinformował właśnie, że odnotował duży wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi. Do końca marca dostawy pojazdów z takim napędem wzrosły o 42 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, w którym jak wiadomo odczuwalne były problemy z łańcuchami dostaw, przede wszystkim elektroniki.

Łącznie Volkswagen (VW, Skoda i Seat) sprzedał 141 000 aut elektrycznych, w pierwszym kwartale 2022 było to 99 200 samochodów. Samochody  elektryczne stanowiły 6,9 procent wszystkich dostaw w tym okresie, w porównaniu z 5,2 procent w pierwszych trzech miesiącach poprzedniego roku.W Europie koncern z Wolfsburga odnotował największy wzrost, o 68 procent – do 98 300 pojazdów. Portfel zamówień na auta elektryczne w Europie Zachodniej utrzymuje się na  poziomie – ponad 260 000 pojazdów.


Około 70 procent samochodów elektrycznych Grupy Volkswagen znalazło klientów w Europie. Drugim największym rynkiem dla aut elektrycznych koncernu VW były Chiny.


Najbardziej popularne modele aut elektrycznych w pierwszym kwartale 2023 roku (w szt.):


  • Volkswagen ID.4/ID.5 – 41 900
  • Volkswagen ID.3 – 23 600
  • Audi Q4 e-tron (w tym Sportback) – 21 300
  • SKODA Enyaq iV (w tym Coupe) – 12 400
  • Audi e-tron/Q8 e-tron (w tym Sportback) – 9700

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]