Dziwne zachowanie policjantów. Chcieli pomóc, czy to była pułapka?

6 lutego 2024
Dziwne zachowanie policjantów. Chcieli pomóc, czy to była pułapka?

Ponad milion pięćset tysięcy odtworzeń  ma film  opublikowany na profilu sfotografujpolicjanta na Facebooku. Widać na nim policyjny radiowóz, którego załoga według jednych (w ogromnej większości) pomaga wyprzedzić kierowcy tzw. tira traktor, a według innych (w mniejszości) podpuszcza kierowcę ciężarówki,  aby mieć pretekst do jego ukarania.

 

Nie będziemy tutaj szczegółowo opisywać samego filmu – widać na nim dostatecznie dobrze, że manewr wykonywany jest na podwójnej ciągłej linii, na dodatek przy  skrzyżowaniu. Widać również moment, w którym policjant włączył i wyłączył sygnalizację świetlną oraz włączył i wyłączył kierunkowskazy (dłuższą chwile – co istotne -  trzymał lewy, a następnie zmienił go na prawy).

 


Pod filmem pojawiło się setki komentarzy, w których ich autorzy gratulują policjantom tego zachowania.


Oto niektóre z nich:


„Nie sztuką jest jeździć zgodnie z przepisami... sztuką jest nie spowodować wypadku. To zachowanie powinno być wzorem do naśladowania i powinno być powszechnie stosowane... To jest zdrowy rozsądek.”

„Brawo Policja! To rozumiem: pomaga, a nie tylko karze.”

„Super zachowanie takie po prostu ludzkie

„Policja nie jest tylko do wystawiania mandatów. Niestety w większości przypadków zapominała do czego została stworzona.”


Ale są też komentarze wątpiące w intencję policjantów, oraz wskazujące łamanie przepisów kodeksu ruchu drogowego.  

 

„Ja tu widzę policjanta, który niezgodnie z prawem omija zakaz wyprzedzania poprzez włączenie sygnałów świetlnych w radiowozie, a za nimi ciężarówka, również niezgodnie z prawem, wyprzedziła ciągnik” .

 „Policja wyprzedziła na podwójnej, ale nagrywający też

tylko że włączyli bomby będą mieć wytłumaczenie”.

 „Bez sensu takie zachowanie. Oni to zrobili tylko i wyłącznie dla siebie żeby nikt nie mówił, że wyprzedzili w niedozwolonym miejscu”.

 „Znam takich co najpierw pomogli, a później zatrzymali i zabrali prawo jazdy i mandat a tłumaczenie było takie że im wszystko można”.

 

Materiał źródłowy oraz ponad 1500 komentarzy na temat sytuacji uwiecznionej na filmie znajdziesz TUTAJ.

I sam sobie odpowiesz na pytanie, dlaczego tak a nie inaczej zachowała się w tym miejscu załoga policyjnego radiowozu.

 


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]