Dlaczego polska policja nie ma takich radiowozów?

24 października 2023
Dlaczego polska policja nie ma takich radiowozów?


Pursuit Intervention Technique (PIT) czyli pościgową technikę interwencji w wykonaniu policji z USA zapewne każdy z was widział wielokrotnie na filmach zamieszczonych w Internecie.Polega ona na tym, aby poprzez umiejętne uderzenie radiowozem wprowadzić w poślizg ścigany samochód.Do tego służą specjalne policyjne samochody wyposażone w orurowanie, ramę,  zamontowaną na przednim zderzaku.  
Także w niektórych europejskich państwach policja dysponuje tak wyposażonymi radiowozami. Dlaczego wciąż nasza policja nie ma takiego sprzętu? Tego niestety nie wiemy.A przydałby się, chociażby w takim pościgu, jaki pokazujemy pod zdjęciami Skody Kodiaq policji z Czech.


Fot. Policie České republikyvehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]