Fiat 600 Hybrid. Kolejne auto made in Poland

21 września 2023
Fiat 600 Hybrid. Kolejne auto made in Poland


 

Kolejny model od 2024 roku będzie opuszczał linie montażowe fabryki koncernu Stellantis w Tychach. Po Jeepie Avanger w wersji „na prąd” i spalinowej, także elektryczna „sześćsetka” którą tutaj już prezentowaliśmy doczekała się odmiany benzynowej. Mowa o Fiacie 600 z napędem hybrydowym. Moc silnika to 100 KM.

Ten samochód segmentu B sprzedawany będzie na kilku europejskich rynkach, na których przejście na auta elektryczne przebiega wolniej. Na pewno zatem pojawi się we Włoszech i w Polsce.

Nowy 3 -cylindrowy silnik MHEV Mild-Hybrid o pojemności 1,2 litra generującym moc do 100 KM z  48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym ma nową 6-stopniową dwusprzęgłową elektryczną skrzynię biegów.

Fiat 600 Hybrid przyspiesza do 100 km/h w 11 sekund i zapewnia praktycznie natychmiastowe dostarczenie momentu obrotowego z silnika elektrycznego.

Korzyści płynących z zastosowania napędu hybrydowego jest kilka, i nie dotyczą tylko rozruchu w trybie w 100% elektrycznym (e-launch), który jest cichy i bez strat benzyny. Silnik elektryczny poprawia dynamikę pojazdu, umożliwiając również jazdę przy wyłączonym silniku spalinowym.

 Tryb ten jest aktywowany podczas jazdy po mieście z prędkością poniżej 30 km/h, przy zasięgu 1 km w trybie czysto elektrycznym na drogach miejskich i wiejskich przy płynnej jeździe, gdy kierowca zwolni pedał gazu w ustabilizowanych warunkach lub na pochyłości oraz w tych samych warunkach na autostradzie. W ten sposób można odpowiednio zarządzać zapotrzebowaniem na moc i poziomem naładowania akumulatora.

 Zasilanie wyłącznie energią elektryczną może być również wykorzystywane do funkcji e-creeping, co jest przydatne przy serii krótkich, powtarzających się ruchów do przodu bez naciskania pedału gazu, na przykład w korku (e-queueing).

Samochód można również zaparkować w trybie w 100% elektrycznym, na pierwszym lub wstecznym biegu (e-parking). Ponadto, hybrydowy układ napędowy został zaprojektowany tak, aby odzyskiwać energię zarówno podczas zwalniania.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]