Fiat 600e. Ruszyła produkcja. W Polsce!

12 września 2023
Fiat 600e. Ruszyła produkcja. W Polsce!

W zakładzie Stellantis w Tychach rozpoczęła się produkcja nowego Fiata 600e. Samochód wytwarzany będzie w dwóch różnych wariantach elektrycznego napędu – La Prima i Red.

Fabryka Stellantis w Tychach z lotu ptaka

Pierwszym wyprodukowanym  Fiatem 600e jest najwyższa wersja La Prima w pomarańczowym kolorze „Sun of Italy” (Słońce Włoch)

Przypomnijmy, że zasięg tego kolejnego polskiego Fiata to 400 km w cyklu mieszanym według normy WLTP i ponad 600 km w cyklu miejskim.

Fiat 600e La Prima i Red

Na tej samej linii montażowej produkowany jest od 31 stycznia br. Jeep Avenger, w wersji elektrycznej i spalinowej, a wkrótce do samochodów tych dołączy Alfa Romeo. W polskich zakładach Stellantis produkowane będą więc trojaczki.

Zakład w Tychach rozpoczął działalność w 1975 roku, jako producent samochodów marki Fiat. Obecnie zakład w Tychach prowadzi produkcję w systemie trzyzmianowym, zatrudniając ponad 2000 osób.

W portfolio produkcyjnym fabryki znajdują się wspomniany już Jeep Avenger, od 2008 roku Fiat 500 a od 2004 do 2012 roku wytwarzana była tam Panda.  W Tychach produkowano także Lancię Y (2010-2015)  oraz Forda Ka (2008-2016 r).   


Fiat Auto Poland Tychy, 25.08.2010 – Lancia Ypsilon – Preseria – spawalnia (fot. Ireneusz Kaźmierczak)


Od momentu uruchomienia produkcji w 1975 roku do grudnia 2022 roku zakład w Tychach wyprodukował 10.8 mln samochodów.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]