Ford F-150 Lightning Switchgear. Demonstracja możliwości elektryków

6 lutego 2024
Ford  F-150 Lightning Switchgear. Demonstracja możliwości elektryków


F-150 Lightning Switchgear to samochód – prototyp w programie pojazdów demonstracyjnych Ford Performance – obok SuperVana 4.0 i 4.2, Mustanga Mach-E 1400, Mustanga CobraJet 1400 i pick-upa F-100 Eluminator – prezentujący możliwości auta elektrycznego, który stanowi pole do popisu dla zespołu inżynierów, korzystających z okazji do szybszego zdobywania doświadczeń związanych z przyszłymi pojazdami elektrycznymi.Ma znacznie większy rozstaw kół niż seryjny F-150 Lightning, co zapewnia stabilność w terenie oraz zwiększony prześwit i skok zawieszenia.

Aby poradzić sobie w trudnym terenie, zawieszenie F-150 Lightning Switchgear – nazwanego tak nie tylko ze względu na jego dzielność terenową, ale także wysokie osiągi na asfalcie – wykorzystuje amortyzatory FOX z wewnętrznym obejściem o średnicy 3 cali oraz specjalne przednie i tylne zderzaki, odpowiedzialne za lepsze kąty natarcia i zejścia.Pick-up charakteryzuje się niezależnym zawieszeniem z podwójnymi wahaczami z przodu i niezależnym zawieszeniem typu multilink z tyłu, korzystającym z amortyzatorów typu coil-over, drążka stabilizatora i niestandardowych wahaczy.Switchgear dysponuje przednimi błotnikami z lekkiego karbonowego kompozytu, który zastosowano również w burtach skrzyni ładunkowej i osłonie tylnego zderzaka. Stalowe osłony progów, a także przednia płyta ochronna pod zderzakiem świadczą o aspiracjach modelu do pokonywania trudnych bezdroży. W wyposażeniu znalazły się paski ograniczające, które pomagają kontrolować skok zawieszenia podczas szybkiej jazdy z odrywaniem się kół od nawierzchni.Na felgi elektrycznego pick-upa założono opony NITTO Ridge Grappler 37×13.5R18, a sam pojazd wyposażono w specjalny bagażnik z dwoma kołami zapasowymi lub dwiema oponami.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]