Ford Mustang światowym rekordzistą

18 kwietnia 2023
Ford Mustang światowym rekordzistą

Ma już 59 lat, a wciąż jest rześki. A ostatnie 10 lat to same sukcesy. Jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie. A gdy Polak jedzie turystycznie do USA i wypożycza auto, to w 74 procentach przypadków bierze Forda Mustanga. A jak zwiedza Californię, to prawie zawsze Mustanga cabrio (w 92 procentach).Oczywiście głównym rynkiem jest Ameryka Północna. USA stanowią 78% globalnej sprzedaży. Inne rynki, które odnotowały wzrost sprzedaży Mustanga w 2022 roku to Niemcy – wzrost o 17,0%, Wielka Brytania – wzrost o 14,4%, Szwajcaria – wzrost o 14,9% i Bliski Wschód – 7,4%.Ford Mustang 2024 siódmej generacji to nowe wzornictwo, dźwięk i urok.  Wszystko jedno czy to  kabriolet, czy coupe, silnik V8, czy rzędowy silnik 4-cylindrowy z turbodoładowaniem, skrzynia manualna czy automatyczna. Mustang oferuje wiele możliwości wyboru w różnych przedziałach cenowych i w różnych wariantach mocy.

Są też nowe dwa nowe silniki: 2,3-litrowy EcoBoost oraz – pod maską Mustanga GT – najmocniejszy w historii 5,0-litrowy Coyote V8. Pojawi się również nowa funkcja Remote Rev, która daje możliwość zdalnego zwiększania obrotów silnika samochodu za pomocą pilota, a także dostępny nowy elektroniczny hamulec driftowy, który może szybko zmienić nowicjusza w profesjonalistę driftingu.


Nieźle radzi sobie również Mustang Mach-E. Po dwóch latach od uruchomienia linii montażowych Ford wyprodukował niedawno 150-tysięcznego Mach-E. Amerykański koncern planuje osiągnięcie rocznej produkcji 600 tys. samochodów elektrycznych do końca 2023 roku i ponad 2 milionów rocznie do 2026 roku.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]