Goodwood Festival of Speed

12 lipca 2023
Goodwood Festival of Speed

Zbliża się kolejna edycja Goodwood Festival of Speed. To coroczne wydarzenie motoryzacyjne, które odbywa się na terenie angielskiej posiadłości Goodwood House w West Sussex.

Głównym punktem festiwalu, który trwa cztery dni jest słynna trasa w Goodwood, na której samochody i motocykle z różnych epok i kategorii mają możliwość zaprezentowania swoich walorów. Trasa liczy około 1,86 km i wiedzie przez teren parku Goodwood, oferując znakomite widowisko dla publiczności.


Podczas Goodwood Festival of Speed można zobaczyć szeroką gamę pojazdów, w tym klasyczne samochody wyścigowe, bolidy Formuły 1, samochody GT, motocykle, samochody elektryczne, samochody z napędem hybrydowym oraz wiele innych unikalnych i niezwykłych pojazdów.


Jakich pojazdów można spodziewać się w tym roku?  Oto klika przykładów.


W dniach od 13 do 16 lipca Toyota zaprezentuje swoje wodorowe prototypy w tym Mirai Sport Concept, nowego GR Yarisa WRC2, a także GR Suprę GT4 Evo zasilaną e-paliwem.


Mercedes przywiezie kilkanaście słynnych aut wyścigowych i sportowych zbudowanych w latach 1939-2023 a Mick Schumacher poprowadzi bolid Formuły 1 swojego ojca, Michaela Schumachera.

Ford zaprezentuje w Goodwood stado Mustangów, wśród których zadebiutują na lekko wznoszącym się asfaltowym pasie liczącym 1,86 km długości odcinku wyścigowym, najgorętsze nowe wersje kultowej rodziny Mustangów, homologowanych na drogi i tory wyścigowe, w tym GT3, który został zaprezentowany po raz pierwszy przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans w zeszłym miesiącu oraz nowego Mustanga Dark Horse.. To samochód homologowany do ruchu na drogach publicznych, jednak przygotowany do startów na torze.

Od 13 do 16 lipca 2023 r. podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood swoje 75 urodziny świętować będzie Porsche.  Wizytówką festiwalu stanie się rzeźba Porsche autorstwa artysty Gerry'ego Judaha.

Podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood Maserati zaprezentuje najnowsze edycje Maserati Trofeo, Ghibli 334 Ultima oraz Levante V8 Ultima.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]