Grenadier będzie miał mniejszego brata

15 maja 2023
Grenadier będzie miał mniejszego brata

W 2017 roku szef firmy INEOS, Jim Ratcliffe, entuzjasta motoryzacji i doświadczony podróżnik, zidentyfikował rynkową niszę na pojazd pozbawiony zbędnych dodatków, wszechstronny, zdolny do ciężkiej pracy, z napędem 4x4, spełniający oczekiwania i na którym można polegać.


W ten sposób powstała firma INEOS Automotive Limited, do której dołączył zespół doświadczonych inżynierów. Ich celem było urzeczywistnienie tej wizji.


 Grenadier łącząc chropowatego brytyjskiego ducha i stylistykę z rygorem niemieckiej inżynierii, stał się prawdziwie pojazdem 4x4. Skonstruowany tak, by odnaleźć się w każdych niesprzyjających warunkach, zapewnić najlepszą w swojej klasie wydajność, trwałość i pewność tym, którzy na nim polegają, bo jest pojazdem będącym narzędziem pracy, gdziekolwiek na świecie.20 października ubiegłego roku INEOS Automotive rozpoczął produkcję Grenadiera 4x4 w swojej fabryce w Hambach (Francja).  Czy to podróbka Land Rovera Defendera poprzedniej generacji? Tak i nie.  Produkowany jest w dwóch wersjach nadwoziowych i dwóch wersja silnikowych. Oba mają pojemność 3 litrów.  „Benzyna” ma 285 KM, Diesel 249 KM.  


Ale INEOS Automotive chce produkować także samochody o napędzie elektrycznym. Kilka dni temu  ogłosiła, że swój zupełnie nowy elektryczny pojazd 4X4 opracowuje, podobnie jak było to w przypadku Grenadiera, we współpracy z firmą Magna.


Nowe 4X4 na prąd  stworzone przez INEOS Automotive będzie  mniejsze od Grenadiera. Jego produkcja w zakładzie zakładów Magna w Grazu (Austria) rozpocznie się  już w 2026 roku.

Magna jest jednym z największych na świecie dostawców motoryzacyjnych i niezależnych producentów. W swoim zakładzie montażu kompletnych pojazdów w Grazu produkuje szereg różnych modeli dla różnych producentów samochodów, obejmujących konwencjonalne pojazdy spalinowe, hybrydowe i elektryczne.


Jednym z najważniejszych modeli produkowanych przez Magna  jest m.in. samochód elektryczny Jaguar I-PACE. Firma ta jest odpowiedzialna za produkcję nadwozia tego auta, a także za montaż układów napędowych i systemów elektrycznych.  Kolejnym ważnym modelem, który powstaje w fabryce Magna w Grazu, jest Mercedes klasy G.


INEOS Automotive jest spółką zależną od firmy INEOS, producenta produktów petrochemicznych.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]