Historia motoryzacji. Ford Capri

28 lipca 2023
Historia motoryzacji. Ford Capri

Historia Capri sięga lat 60. XX wieku, kiedy to Ford postanowił stworzyć sportowy samochód, który byłby odpowiedzią na popularne europejskie modele sportowych coupé. Pierwsza generacja Capri zadebiutowała w 1969 roku i od razu zdobyła serca wielu kierowców.


Początkowo Capri był dostępny w dwóch wersjach: jako 2-drzwiowe coupé lub 3-drzwiowe hatchback, z silnikami benzynowymi o różnej mocy. Charakteryzował się muskularnymi błotnikami i niskim przodem, co dodawało mu agresywnego wyglądu.W miarę upływu czasu, Ford stale udoskonalał Capri, wprowadzając kolejne generacje modelu. Druga generacja, zadebiutowała w 1974 roku, była nieco większa i bardziej dopracowana wizualnie. Capri zdobywał popularność jako samochód dla entuzjastów i miłośników szybkiej jazdy, jednocześnie pozostając stosunkowo przystępnym cenowo.Trzecia generacja Capri, która miała premierę w 1978 roku, była zdecydowanie bardziej nowoczesna i aerodynamiczna. Ford kontynuował oferowanie różnych wersji i pakietów wyposażenia.

Ford Capri był szczególnie popularny w Europie, gdzie zdobył sobie rzeszę oddanych fanów. Był również wykorzystywany w motorsporcie, co dodatkowo podniosło jego prestiż i legendarną reputację. Wiele egzemplarzy Capri zdobyło znaczące sukcesy w wyścigach, rajdach i innych imprezach moto-sportowych.Niestety, po długiej i owocnej karierze, Ford zdecydował się zakończyć produkcję Capri w 1986 roku. Jednak model ten pozostaje wciąż ikoną motoryzacji i ma liczne kluby fanów, którzy nadal dbają o zachowanie tych klasycznych samochodów w doskonałym stanie.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]