Historia motoryzacji. Volkswagen 181

17 lipca 2023
Historia motoryzacji. Volkswagen 181

Volkswagen 181, znany również jako "Volkswagen Thing" lub "Volkswagen Safari". To kultowy samochód terenowy wprowadzony na rynek przez Volkswagena w latach 60. XX wieku.Historia modelu 181 sięga korzeni samochodu, który został zaprojektowany w czasie II wojny światowej dla niemieckiej armii. Po zakończeniu wojny, Volkswagen postanowił przekształcić ten projekt w cywilną wersję, aby sprostać popytowi na praktyczne i wszechstronne samochody terenowe.


W 1968 roku Volkswagen 181 zadebiutował na rynku. Był to niewielki, dwudrzwiowy samochód terenowy, oparty na podwoziu Garbusa. Z zewnątrz miał charakterystyczny i nietypowy wygląd, z prostą i sześcienną sylwetką oraz wymiarami, które sprawiały, że wydawał się kompaktowy, ale jednocześnie przestronny.
Volkswagen 181 był napędzany silnikiem tylnozawieszeniowym umieszczonym z tyłu pojazdu, co zapewniało lepszą trakcję podczas jazdy w trudnym terenie. Kierowca miał siedział dość wysoko co umożliwiało dobrą widoczność i sprawiało, że samochód był bardziej odpowiedni do jazdy poza utwardzonymi drogami.Jego wnętrze było proste, ale funkcjonalne. Miał odporne na zabrudzenia materiały wykończeniowe, które były łatwe do utrzymania w czystości po przygodach w terenie. Volkswagen 181 był wyposażony w demontowany dach i drzwi.VW 181szybko zyskał popularność ze względu na swoje terenowe zdolności, niezawodność i łatwość konserwacji. Znalazł swoje miejsce wśród miłośników off-roadu, którzy doceniali jego możliwości i niepowtarzalny styl.Produkcja Volkswagena 181 trwała do 1983 roku, a w tym czasie sprzedano około 90 000 egzemplarzy na całym świecie. Po zaprzestaniu produkcji samochód zyskał status ikony i jest nadal doceniany przez kolekcjonerów i entuzjastów klasyków.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]