Hoffman X-8 na Concours of Elegance. To sensacja!

19 maja 2023
Hoffman X-8 na Concours of Elegance. To sensacja!

Ta informacja jest sensacją nie tylko dla miłośników starej motoryzacji, ale dla każdego, u którego w żyłach płynie benzyna. Organizator Concours of Elegance, który odbędzie się w dniach od 1 do 3 września br. na terenie pałacu Hampton Court poinformował właśnie, że podczas tej imprezy zadebiutuje jedyny w swoim rodzaju prototyp. Mowa samochodzie Hoffman X-8 z lat 30, który przez dziesięciolecia był ukrywany a przez to owiany tajemnicą.

 


Hoffman X-8 powstał na początku lat 30. XX wieku z inspiracji braci Fisherów, którzy byli zainteresowani przejęciem firmy Hudson Motor Company.

Aby udowodnić swoje kwalifikacje, bracia zdecydowali, że potrzebują najnowocześniejszego samochodu, który zapewni im pozycję w czołówce branży motoryzacyjnej i pokaże, że poważnie myślą o przejęciu tego koncernu.

 

W poszukiwaniu nowej koncepcji Fisherowie zwrócili się do ekscentrycznego, ale innowacyjnego projektanta, inżyniera i konstruktora samochodów - Roscoe C. „Rod” Hoffmana. Hoffman był prawdziwym motoryzacyjnym wizjonerem, pracującym dla producentów nad wieloma najnowocześniejszymi projektami – takimi jak chociażby Packard z napędem na przednie koła, co w latach 30. było rewolucyjnym rozwiązaniem

 

Poproszony o wymyślenie czegoś zupełnie nowego, Hoffman stworzył samochód o aerodynamicznym, zwężającym się kształcie, przypominającym łzę. Był to niezwykle futurystyczny pojazd jak na lata 30 XX wieku.

 


Hoffman zobowiązał się do zachowania całkowitej tajemnicy na temat tego projektu. I tej tajemnicy dochował. Dlatego też tak niewiele było wiadomo o tym niezwykłym samochodzie, który po raz pierwszy pokazany zostanie w Europie podczas Concours of Elegance 2023.***


Concours of Elegance to prestiżowe i bardzo oczekiwane wydarzenie w świecie klasycznych i zabytkowych samochodów. Jest to spotkanie, które celebruje piękno, elegancję i kunszt rzemieślniczy rzadkich i wyjątkowych samochodów z różnych epok. Wydarzenie daje pasjonatom motoryzacji, kolekcjonerom i miłośnikom samochodów możliwość podziwiania niektórych z najwspanialszych i najbardziej wykwintnych pojazdów, jakie kiedykolwiek powstały.


Concours of Elegance odbywa się zazwyczaj w malowniczych i historycznych miejscach. Te lokalizacje to  okazałe rezydencje, pałace królewskie, wielkie posiadłości i piękne ogrody. Wydarzenie prezentuje nie tylko oszałamiające samochody, ale także zachwycające miejsca.
Jedną z charakterystycznych cech Concours of Elegance jest skrupulatny proces selekcji uczestniczących pojazdów. Organizatorzy przygotowują kolekcję wyjątkowych samochodów, starannie dobierając każdego uczestnika na podstawie jego historycznego znaczenia, rzadkości, autentyczności i ogólnego stanu. Zapewnia to, że na wystawie pojawiają się tylko najbardziej niezwykłe samochody, tworząc wydarzenie będące wizytówką doskonałości motoryzacyjnej.


Podczas Concours of Elegance samochody są prezentowane ze szczególną dbałością o detale. Właściciele i kolekcjonerzy często poświęcają wiele godzin i pieniędzy na przywracanie i utrzymanie tych pojazdów, a wydarzenie daje im możliwość  wyeksponowania swojej pasji i oddania. Od perfekcyjnie polerowanych chromowanych elementów po doskonale zachowane wnętrza - każdy aspekt tych klasycznych samochodów jest prezentowany z najwyższą starannością i precyzją.Wydarzenie przyciąga publiczność z całego świata, w tym pasjonatów samochodów, kolekcjonerów, specjalistów branży motoryzacyjnej, a także  celebrytów zakochanych w starej motoryzacji.   Podczas Concours of Elegance  atmosfera jest pełna emocji, podziwu i szacunku dla sztuki motoryzacyjnej.


Zdjęcia Hoffman X-8 pochodzą od Concours of Elegance

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]