Hyundai Ioniq6. Najlepszy samochód świata

5 kwietnia 2023
Hyundai Ioniq6. Najlepszy samochód świata

Podczas rozpoczynającego się dzisiaj Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku ogłoszono wyniki konkursu World Car Awards 2023.  Najlepsze samochody w poszczególnych kategoriach wybierało 100 dziennikarzy reprezentujących 32 kraje.Do finałowej rozgrywki w każdej kategorii awansowały po trzy samochody.

 

W kategorii „World Car of the Year”  rywalizowały BMW X1/iX1, Hyundai Ioniq6 i Kia Niro. Najlepszym samochodem świata zdaniem jurorów jest Hyundai Ioniq6.

W kategorii „World Electric Vehicle” były to:  BMW i7, Hyundai Ioniq6 i nieznany jeszcze w Polsce Lucid Air. Tutaj zwycięzca mógł być tylko jeden –  ponownie elektryczny Hyundai Ioniq6.

 

W kategorii „World Luxury Car” w pierwszej trójce znalazło się BMW 7/i7, Genesis G60 i Lucid Air.  Jako najbardziej luksusowe uznano Lucid Air.

Kolejna kategoria to „World Performance Car”.  Tutaj rywalizowały auta o najlepszych osiągach -  Kia EV6 GT, Nissan Z i Toyora GR Corolla.  Wygrał ten pierwszy: Kia EV6 GT.

 

Przedostatnia kategoria to „World Urban Car”.  Trójka finalistów miejskiego samochodu to Volkswagen Taigo, Citroen C3 i  nieznany w Europie chiński samochód o nazwie ORA Funky/ Haomao.  Wygrał Citroen C3.

 

Ostatnia to najlepszy zdaniem jurorów design. W tej kategorii znalazł się Hyundai Ioniq6, Land Range Rover i Lucid Air.  W opinii dziennikarzy najładniejszy jest Hyundai Ioniq6. To już trzeci laur dla tego samochodu w tegorocznym konkursie World Car Awards.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]