Jaguar wycofuje w USA model I-PACE

5 czerwca 2023
Jaguar wycofuje w USA model I-PACE

Jaguar Land Rover (JLR) poinformował, że wycofuje prawie 6400 samochodów I-PACE w Stanach Zjednoczonych ze względu na ryzyko pożaru, ponieważ wysokonapięciowy akumulator pojazdu elektrycznego może się przegrzać.


JLR, którego właścicielem jest indyjska firma Tata Motors, poinformował, że oprogramowanie modułu sterującego energią akumulatorów zostanie zaktualizowane, a moduły akumulatorów zostaną w razie potrzeby wymienione w niektórych pojazdach z roku modelowego 2019-2024.


JLR poinformował również, że jego zespół inżynierów nie ustalił, czy akumulator jest wadliwy, czy też jest jakaś inna przyczyną przeciążenia termicznego, ale na wszelki wypadek postanowił wycofać samochody. Producent samochodów wie o ośmiu pożarach I-PACE, w których nikt nie ucierpiał.Jaguar I-PACE  został zaprezentowany po raz pierwszy w marcu 2018 roku i stał się pierwszym i jak do tej pory jedynym w pełni elektrycznym samochodem marki Jaguar.

Napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, zlokalizowanymi na przedniej i tylnej osi, co zapewnia mu napęd na cztery koła i doskonałą kontrolę trakcji. Łączna moc silników wynosi 400 KM (294 kW) i moment obrotowy sięga 696 Nm. Dzięki temu samochód ten potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy.Najważniejszym elementem Jaguar I-PACE jest jego układ baterii. Samochód wyposażony jest w baterię o pojemności 90 kWh, co daje mu zasięg około 470 kilometrów na jednym ładowaniu, według cyklu pomiarowego WLTP. Dodatkowo, I-PACE oferuje możliwość szybkiego ładowania, dzięki czemu można zasilić baterię na ponad 80% w ciągu zaledwie 40 minut.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]