Jeep z Polski w nowej wersji silnikowej

13 listopada 2023
Jeep z Polski w nowej wersji silnikowej

Produkowany w Polsce, w zakładach w Tychach Jeep Avenger doczekał się nowej wersji silnikowej. To model e-Hybrid. Wcześniej pojawił się model z napędem elektrycznym i spalinowym.

Nowy Avenger e-Hybrid jest napędzany silnikiem technologii MHEV, z automatyczna 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów typu e-DCS6, którą zintegrowano z silnikiem elektrycznym. Silnik ten poprawia osiągi, umożliwiając w niektórych sytuacjach jazdę z wyłączoną jednostką spalinową.

W procesie zapłonu silnika ważną rolę odgrywa technologia wspomagana przez silnik elektryczny przy wsparciu systemu BSG (Belt Starter Generator). Gwarantuje on płynne przechodzenie między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym.

Oiągi zapewnia 3-cylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1,2 litra generujący moc 100 KM, 48-woltowy akumulator litowo-jonowy i 6-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Przekładnia ta integruje silnik elektryczny o mocy 21 kW, falownik i elektroniczny moduł sterowania,

Nowy Avenger e-Hybrid przyspiesza od 0 do 100 km/h w niecałe 11 sekund i zapewnia szybkie dostarczenie momentu obrotowego z silnika elektrycznego.vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]