Kia się chwali. Ma czym

24 kwietnia 2023
Kia się chwali. Ma czym


Uwaga. Kia się chwali. Nie dziwimy się. Ma czym – stała drugą najchętniej wybieraną marką w Polsce przez klientów indywidualnych.


W I. kwartale 2023 roku zarejestrowano w Polsce 9 051 samochodów marki Kia, co przełożyło się na 7,4% udziału w rynku. Najpopularniejszymi modelami są: Sportage (2617 zarejestrowanych samochodów), Ceed (1632 egzemplarze) i XCeed (1316 sztuk).


Nieźle Kia radzi sobie z elektrykami – w I. kwartale plasuje się  również na drugim miejscu.  Polacy chętnie kupują modele: EV6,  Niro EV oraz e-Soul.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), Kia odnotowała najlepszą sprzedaż w historii marki w Europie w pierwszym kwartale – zarejestrowano 148 571 samochodów. To wzrost o 2,23% w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku i wzrost z 113 812 egzemplarzy w I. kwartale 2021 roku.

 

Tylko w marcu sprzedano 63 053 auta, co oznacza wzrost o 6,9% w porównaniu z wynikiem w marcu ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży pozwala utrzymać udział marki Kia w rynku europejskim na wysokim poziomie wynoszącym 4,6%.

 

Rośnie również popyt na zelektryfikowane samochody Kia. Bestsellerem w pierwszym kwartale na rynkach UE, i Wielkiej Brytanii był nowy Sportage (w tym również wersje hybrydowa i hybrydowa typu plug-in) z wynikiem 41 275 sprzedanych egzemplarzy.


 


Drugi najpopularniejszy model to rodzina Ceed (z modelami z układem napędowym typu mild hybrid oraz hybrydowym typu plug-in) z 35 207 zarejestrowanymi autami oraz elektryczne Niro, którego sprzedaż wyniosła 19 115 sztuk.

 

Samochody hybrydowe, hybrydowe typu plug-in i elektryczne Kia stanowią już 35% sprzedaży w Europie.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]