Kobiety wybierają najlepsze ich zdaniem auto

30 stycznia 2024
Kobiety wybierają najlepsze ich zdaniem auto

W plebiscycie Women’s Worldwide Car of the Year, czyli kobiecego samochodu roku zapadły ważne decyzje. Poznaliśmy pięć najlepszych zdaniem płci pięknej samochodów w poszczególnych kategoriach. Kategorie te to auto rodzinne, duży samochód, SUV, samochód ekskluzywny oraz 4x4/pick-up.

 

O zwycięstwo w jednej z kategorii WWCOTY ubiegało się łącznie 62 samochodów. Wszystkie musiały być już na rynku na co najmniej dwóch kontynentach w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

 

Samochód rodzinny: Volvo EX30

 


To pierwszy kompaktowy SUV klasy premium Volvo, trzeci model w 100% elektryczny i najbardziej przystępny cenowo samochód. Wyróżnia się zasięgiem 450 kilometrów, jakością, wyposażeniem zapewniającym bezpieczeństwo oraz tym, że jest Volvo o najniższym jak dotąd śladzie węglowym. Auto wygodne i przestronne.

 

 

Duży samochód. BMW serii 5

 


BMW serii 5 oferowane jest z pełną gamą silników, w tym po raz pierwszy z wersją w pełni elektryczną. Ta ósma generacja charakteryzuje się najbardziej zaawansowaną technologią, oferuje przestronną i wygodną kabinę dla pasażerów i jest pierwszym modelem marki, który w standardzie posiada w pełni… wegańskie wnętrze.

 

 

Najlepszy SUV. Kia EV9

 


Kia EV9 to pierwszy duży elektryczny SUV z siedmioma miejscami. Pomimo 5 metrowej długości ma dobrą aerodynamikę. Wyróżnia się także innowacyjnym designem, zaawansowaną technologią i ultraszybkim ładowaniem 800 V. Dodatkowo jego cena jest konkurencyjna w porównaniu do innych modeli w swoim segmencie.

 

Najlepszy 4x4 & pick-up. Volkswagen Amarok

 


Nowa generacja Volkswagena Amaroka zmieniła się radykalnie. Powstało wiele wersji, zwiększono możliwości terenowe i ładowność. Nowy Amarok oferowany jest w 5 wersjach silnikowych.

  

Najlepszy samochód luksusowy: Aston Martin DB12

 


Luksus, elegancja i osiągi definiują nowego DB12. Napędza go silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który rozwija moc 680 KM. Prędkość maksymalna to 325 km/h a przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Najbardziej zauważalne zmiany można znaleźć w kabinie, charakteryzującej się nowym designem i wysoką jakością bez utraty funkcjonalności.

 

Teraz tych pięć samochodów trafia do finałowej rozgrywki. Który z nich zostanie uznany za najlepszy w konkursu Women’s Worldwide Car of the Year dowiemy się 8 marca br., czyli w Międzynarodowym Dniu Kobiet.

 

***

 

To już 14. edycja nagród przyznawanych przez WWCOTY, które tworzy zespół 75 dziennikarek motoryzacyjnych z 52 krajów na pięciu kontynentach. Jest to jedyne na świecie jury składające się wyłącznie z kobiet w branży motoryzacyjnej.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]