Koniec samochodów z Rosji w Polsce. Zakaz wjazdu

18 września 2023
Koniec samochodów z Rosji w Polsce. Zakaz wjazdu

Dziesięć dni temu Komisja Europejska opublikowała wytyczne dotyczącej zakazu wjazdu na teren Unii Europejskiej samochodów zarejestrowanych w Rosji.


Zakaz ten, który wszedł w życie wczoraj, obowiązuje niezależnie czy właścicielem samochodu jest Rosjanin, czy też obywatel innego państwa.

 

Oznacza to, że żaden samochód z rosyjska rejestracją nie wjedzie już na teren państwa polskiego, ani żadnego innego państwa UE. Samochody ciężarowe, tzw. tiry  zakazem takim objęte były już od 1 czerwca br.


Podobne ograniczenia wprowadziły w niedzielę  Finlandia, Estonia, Litwa i Łotwa. O potrzebie wprowadzenia zakazu dyskutuje się także w Norwegii, ostatnim państwie strefy Schengen graniczącym z Rosją, do którego Rosjanie nadal mogą wjechać samochodem.


A co z autami, które już jeżdżą po Polsce? Czy te nadal będą mogły poruszać się po naszych ulicach i drogach?  Ich właściciele, jak widać na zdjęciu zrobionym przez reportera moto.vehis.pl w Krakowie zakrywają jednak na rejestracjach symbole Rosji. Zapewne nie są dumni ze swojego kraju.


© Fot. moto.vehis.pl


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]