Kraków sparaliżowany. Gigantyczne korki

7 lipca 2023
Kraków sparaliżowany. Gigantyczne korki

Dzisiaj w Krakowie rozpoczął się remont mostu Dębnickiego. Dla ruchu pojazdów udostępniony został w obie strony tylko jeden pas ruchu. Jak można było się spodziewać nie tylko w okolicach mostu tworzą się gigantyczne korki.
Cała ul. Marii Konopnickiej, od ronda Matecznego stoi. To samo dzieje się w obie strony na Alejach Trzech Wieszczów. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony.


Remont potrwa  w sumie pięć miesięcy, ale  największe zmiany w organizacji ruchu planowane są jednak na ok. trzy i pół miesiąca. Plus ewentualne opóźnienia prac. Jednym słowem dla mieszkańców Krakowa szykuje się drogowy koszmar.


Remont mostu Dębnickiego w ciągu ul. Marii Konopnickiej ma na celu poprawę jego stanu technicznego w obrębie płyty pomostowej, a nie wymianę samej nawierzchni jezdni. Wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jaki i nawierzchnia chodników.


Koszt całego remontu to ok. 6,8 mln zł.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]