Kupił elektryczne BMW iX. Chciał by było bardziej zielone

20 lipca 2023
Kupił elektryczne BMW iX. Chciał by było bardziej zielone

Zielone rejestracje samochodów elektrycznych na polskich ulicach spotyka się coraz częściej. Takie rejestracje dają właścicielom samochodów na prąd pewne korzyści, takie jak niższe opłaty rejestracyjne, ulgi podatkowe, darmowe parkowanie czy możliwość korzystania z buspasów.


Samochodów z zielonymi rejestracjami w Polsce jest coraz więcej, powoli nikt już nie zwraca na nie uwagi, a tak było jeszcze rok czy dwa lata temu. Co zrobić, gdy ktoś jednak lubi się wyróżnić? Zamalować reflektory na… zielono. Na taki pomysł wpadł pewien świeżo upieczony właściciel elektrycznego BMW iX.


Samochód, na zielonych rejestracjach i z zielonymi lampami zauważyli policjanci z Lublina. Za kierownicą tak przerobionego samochodu siedziała 33-latka. W trakcie kontroli okazało się, że doszło do ingerencji w reflektory przednich świateł od wewnętrznej strony szkła. Dzięki temu osiągnięto nietypowy, zielony kolor lamp.Kierująca oświadczyła, że auto użytkuje głównie jej mąż, który był pasażerem auta i ona nie dokonywała żadnych przeróbek. Dodała, że jest to nowy samochód i niedawno został zakupiony. Pasażer, a jednocześnie współwłaściciel auta, podczas rozmowy z policjantami nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego zmienił kolor reflektorów.Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego BMW iX, a kierująca została pouczona o popełnionym wykroczeniu. Obyło się jednak bez mandatu.


Przypominamy, że barwa przednich świateł jest ściśle określona przez przepisy i samowolna modyfikacja lamp jest niedopuszczalna. Nawet jak bardzo ładnie by się komponowały z zielonymi rejestracjami.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]