Lancia Pu+Ra HPE zaprezentowana

19 kwietnia 2023
Lancia Pu+Ra HPE zaprezentowana

Lancia zaprezentowała długo zapowiadany prototyp o skomplikowanej nazwie Pu+Ra HPE (*).

 


To pierwszy samochód nowej ery tej marki będący, cytujemy: "manifestem w zakresie designu, rozwoju, elektryfikacji i technologii". To zarazem pierwszy samochód Lancii w 100% elektryczny.

 Pu+Ra HPE będzie pierwszą marką Stellantis, która zastosuje technologie Chameleon i TAPE (Tailored Predictive Experience).

 


Dzisiaj Lancia przedstawia Lancia Pu+Ra HPE, wizję marki na następne 10 lat, która wprowadza markę w erę mobilności elektrycznej i podsumowuje nasz sposób pojmowania i doświadczania samochodu. Począwszy od nowego Ypsilona, ​​nasze samochody przyszłości będą inspirowane Lancią Pu+Ra HPE – powiedział podczas prasowej prezentacji Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

 


Według zapewnień przedstawicieli Lancii Pu+Ra HPE ma ponad 700 km zasięgu, a czas ładowania to niewiele ponad 10 minut. Zużycia energii to 10 kWh na 100 km.

Jeżeli produkcyjna wersja nowej Lancii bedzie miała chociażby zbliżone osiągi, stanie się szybko europejskim liderem elektromobilności.

 

(*) Nazwa „Pu+Ra” odnosi się do nowego, "radykalnego" języka projektowego marki, HPE to High Performance Electric.


***


Zgodnie ze strategią elektryfikacji koncernu Stellantis, Lancia w 2024 roku wprowadzi na rynek nowego Ypsilona, ​​zarówno w wersji hybrydowej, jak i elektrycznej. Ale już od 2026 roku produkowane będą przez tę markę tylko samochody w 100% elektryczne.

 


W 2028 roku na w salonach sprzedaży Lancii (będą ulokowane tylko w kilku europejskich krajach, nie wiadomo jeszcze, czy również w Polsce) zadebiutuje nowa Delta.

 

Lancia zawsze produkowała samochody, które na różnych segmentów, zarówno auta miejskie jak również kompaktowe sedany i flagowe limuzyny.

Według zapewnień szefów tej marki tak będzie również w przyszłości.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]