Lancia Ypsilon 2024

5 lutego 2024
Lancia Ypsilon 2024

W świecie motoryzacji istnieją samochody, które nie tylko pełnią rolę środka transportu, ale stają się także ikonami stylu i elegancji. Jednym z takich modeli jest Lancia Ypsilon, który swoją historię zaczynał jako małe miejskie auto, a dzisiaj wraz z pojawieniem się nowego modelu staje się symbolem nie tylko klasycznego designu, ale i nowoczesności. Tej elektrycznej.Historia firmy Lancia sięga początków XX wieku. Została założona w 1906 roku przez Vincenza Lancię w Turynie we Włoszech. Pierwszym modelem był Lancia Alfa 12 HP, który został zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Turynie w 1908 roku.


W latach 20. i 30. Lancie wdrożyła wiele nowoczesnych na owe czasy rozwiązań technologicznych, m.in takich jak niezależne zawieszenie wszystkich kół. Jednym z najbardziej znanych modeli tego okresu był Lancia Lambda, wprowadzony w 1922 roku.Po II wojnie światowej, Lancia kontynuowała projekty. W 1950 roku wprowadzono model Aurelia, który był pierwszym samochodem z silnikiem V6. W 1963 roku Lancia Flavia stała się pierwszym włoskim samochodem z napędem na przednie koła.W latach 70. i 80. Lancie osiągnęła wielki sukces w rajdach i wyścigach. Model Stratos zdobył trzy tytuły z rzędu w Rajdowych Mistrzostwach Świata (1974-1976), a modele Beta Montecarlo i 037 Rally zdobyły zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Grupy B.Pod koniec dwudziestego wieku Lancia zwróciła się w stronę segmentu luksusowego, oferując modele takie jak Thema czy Kappa. W kolejnych latach Lancia napotykała trudności finansowe, a sprzedaż jej samochodów spadała. W 2011 roku została wchłonięta przez koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA).W 2014 roku FCA ogłosiło decyzję o zaprzestaniu sprzedaży samochodów pod marką Lancia poza rynkiem włoskim. Ypsilon (produkowany w Tychach) stał się  autem lokalnym, sprzedawanym tylko na rynku włoskim.

Obecnie, Lancia pozostaje częścią grupy Stellantis, która powstała w wyniku fuzji Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z koncernem PSA Group. I wraca pokazując nowego „Y”.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]