Leszek K. słynny polski rajdowiec usłyszał zarzuty. Grozi mu wieloletnie więzienie

7 lutego 2024
Leszek K. słynny polski rajdowiec usłyszał zarzuty. Grozi mu wieloletnie więzienie

W świecie rajdów samochodowych, niektórzy kierowcy stają się legendami. Jednym z nich jest Leszek K. – polski kierowca, który swoją pasję przekształcił w spektakularną karierę, zdobywając liczne sukcesy na odcinkach specjalnych. Niestety teraz ma poważne problemy z prawem. Grozi mu wieloletnie więzienie.


Leszek K. urodził się w 1964 roku w Kielcach, gdzie już od najmłodszych lat czuł fascynację samochodami i prędkością. Jego przygoda z rajdami rozpoczęła się w wieku 18 lat, gdy pierwszy raz usiadł za kierownicą samochodu rajdowego. Już wtedy było widać, że to niezwykły talent.


Swoje pierwsze kroki w profesjonalnym świecie rajdów K. stawiał w latach 80. Jednak to lata 90. przyniosły mu prawdziwe sukcesy. W 1993 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w Rajdach Samochodowych, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kierowców w kraju. Czterokrotnie zostawał rajdowym mistrzem Polski (w latach 2002, 2004, 2005 i 2006).


Po osiągnięciu sukcesów na rodzimej scenie, Leszek K. rozpoczął starty w mistrzostwach Europy. Jego dynamiczny styl jazdy i nieustępliwość na trasie sprawiły, że stał się ulubieńcem kibiców budząc respekt rywali.


Dziś Leszek K. ma problemy z prawem. Kilka dni temu do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynął akt oskarżenia. Zarzuca się mu m.in. kierowanie grupą przestępczą, która miała w latach 2015-2016, poprzez oszustwa podatkowe,  wyłudzić blisko siedem milionów złotych i usiłowała wyłudzić kolejne cztery mln złotych.  


Proceder polegał m.in. na obniżaniu o podatek VAT i akcyzę wartości sprowadzanych z zagranicy luksusowych samochodów.  

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]