Lexus Breaktrough Crossover, czyli przełomowy crossover

5 czerwca 2023
Lexus Breaktrough Crossover, czyli przełomowy crossover

LBX to nowy samochód Lexusa. Czy jest rzeczywiście crossoverem i to „przełomowym”? Najmniejszy z Lexusuów, zaprojektowany głównie dla Europy,  trafia do całkowicie nowego segmentu. Może dlatego tak został nazwany. Na pewno ma najbardziej kompaktowe wymiary z całej gamy marki - ma 4190 mm długości, 1825 mm szerokości oraz 1545 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2580 mm.  Powstał na zmodyfikowanej platformie GA-B.Oceniać stylistyki LBX-a nie będziemy – to rzec gustu. Naszą uwagę zwraca projekt przedniego pasa z „przełamanym” grillem. Atrapa chłodnicy LBX ma pojedynczy, trapezoidalny kształt i została umieszczona pod wąskim otworem łączącym reflektory poniżej krawędzią maski. Znakiem rozpoznawczym LBX-a będą nowe kształty przednich reflektorów. Kierunkowskazy i światła do jazdy dziennej są z motywem odwróconej litery „L”. Więcej zdjęć TUTAJ.


By samochód miał sportowy profil, wydłużono maskę i przesunięto słupki A. Poszerzone błotniki mają „mocny” wygląd i podkreślają duże, 18-calowe koła.

Miejsce na tylną tablicę rejestracyjną umieszczono w zderzaku, by móc umieścić na drzwiach bagażnika charakterystyczny dla nowych modeli marki napis LEXUS. Efektownie wygląda listwa świetlna nawiązującą do litery „L”.Lexus LBX będzie pierwszym modelem marki, który korzysta z nowej generacji napędu hybrydowego z silnikiem trzycylindrowym o pojemności 1,5 l. Łączna moc układu wynosi 136 KM, a maksymalny moment obrotowy to 185 Nm. LBX może być wyposażony w napęd na cztery koła E-FOUR, w którym dodatkowy silnik elektryczny napędza tylną oś.

Kokpit przypomina wnętrze nowego NX-a, ale ma 12,3-calowe, cyfrowe zegary przed kierowcą. Opcjonalnie dostępny jest też wyświetlacz HUD na przedniej szybie.


Lexus LBX – najważniejsze dane techniczne:

  • Masa własna: 1280 kg
  • Pojemność bagażnika: 332 l
  • Masa holowanej przyczepy (bez hamulców): 750 kg
  • Silnik: 1,5 l, 3-cylindrowy silnik spalinowy
  • Skrzynia biegów: E-CVT
  • Łączna moc układu: 100 kW/136 KM


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]