Lexus LM. Biuro lub przytulny domowy salon

19 kwietnia 2023
Lexus LM. Biuro lub przytulny domowy salon

Jesienią tego roku w polskich salonach Lexusa pojawi się nowy samochód o symbolu LM. To trochę ekskluzywna limuzyna, trochę bardzo elegancki, zwłaszcza w środku minivan.Auto ma 5130 mm długości, 1890 mm szerokości oraz 1945 mm wysokości, a także bardzo duży rozstaw osi (3000 mm). To kluczowy parametr dla komfortu pasażerów.


Lexus LM. Karoseria


Patrząc na auto z przodu dostrzeżemy nową koncepcję atrapy chłodnicy, w której zachowano charakterystyczny dla marki kształt dolnej części grilla, a także wyraźnie zarysowano przednią krawędź maski, którą spajają reflektory.Opływowe kształty modelu LM podkreślone są przez przyciemnione przednie i tylne słupki, a duże przeszklenia sprawiają wrażenie otwartej przestrzeni. Łatwy dostęp do środka jest możliwy dzięki dużym, przesuwnym drzwiom.


Lexus LM. Silnik

 

W Europie Lexus LM będzie dostępny w wersji LM 350h z 2,5-litrowym napędem hybrydowym. To układ znany z modeli NX 350h oraz RX 350h. Jego łączna moc maksymalna wynosi 250 KM/184 kW, a maksymalny moment obrotowy to 239 Nm. W standardzie będzie miał napęd na cztery koła.


Lexus LM. Wnętrze


Najciekawsze w tym samochodzie jest jednak wnętrze, które może służyć jako mobilne biuro, a innym razem być tak przytulne jak domowy salon. Udało się to dzięki konsultacjom z producentami prywatnych odrzutowców, ale także rozmowom z potencjalnymi, raczej bogatymi klientami.

Czym zatem kusi wnętrze Lexus LM?  Komfortem dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii. Przykładem niech będzie obsługa pracy klimatyzacji, oświetlenia i foteli. Odbywa się to przy pomocy jednego przycisku.Lexus LM dostępny będzie w dwóch wersjach, jako samochód cztero lub siedmiomiejscowy. Ale  ten pierwszy, czteromiejscowy to najwyższy poziom luksusu.

W drugim rzędzie zamontowano dwa bardzo komfortowe, wielofunkcyjne fotele. Wyróżnikiem tej wersji jest przegroda, która oddziela kabinę kierowcy od przestrzeni pasażerskiej.W przegrodzie tej zabudowano 48-calowy wyświetlacz oraz szklany panel, który może zostać przyciemniony. Wersja ta ma 23-głośnikowy system audio Mark Levinson 3D Surround Sound, i bardzo nowoczesny układ Lexus Climate Concierge, który  wykorzystuje sensory do dobrania odpowiedniej temperatury wewnątrz.

LM jest także pierwszym samochodem, który oferuje asystenta głosowego reagującego na komendy wydawane przez pasażerów tylnych foteli.

 

Lexus LM. Technologia

 

LM wyposażony jest w szereg technologii, które poprawiają właściwości jezdne i zwiększają komfort pasażerów w trakcie podróżowania. Jedną z nich jest tryb jazdy Rear Seat Comfort, który dopasowuje ustawienia zawieszenia, rozkład momentu obrotowego oraz tłumi nadmierne wibracje.

Warto też wspomnieć o układzie wspomagania hamowania Automatic Smart Stop, systemie Pitch Control oraz adaptacyjnym zawieszeniu o zmiennej sile tłumienia (AVS).

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]