Lexus TX. Ruszyła produkcja w USA

30 listopada 2023
Lexus TX. Ruszyła produkcja w USAW listopadzie ruszyła produkcja nowego Lexusa TX w fabryce Toyoty w hrabstwie Gibson w stanie Indiana (USA). To pierwszy model marki, który powstaje w tych zakładach.Przygotowania do uruchomienia produkcji nowego auta Lexusa trwały dwa lata i wymagały przeszkolenia załogi oraz dostosowania procesów produkcyjnych do codziennego wytwarzania samochodów klasy premium. Zainwestowano 803 mln dol. w nową linię produkcyjną, a zatrudnienie zwiększyło się do ponad 8 tys. pracowników.Nowy Lexus TX to duży SUV, który został stworzony z myślą o rynku amerykańskim. W zależności od wersji wyposażenia auto ma sześć lub siedem miejsc, a w gamie są trzy wersje napędowe - TX 350 z turbodoładowanym silnikiem 2.4 l o mocy 278 KM, hybrydowy TX 500h o mocy 371 KM ze stałym elektrycznym napędem na cztery koła DIRECT4 oraz TX 550h+ o mocy 412 KM, czyli pierwsza hybryda plug-in, w której zastosowano silnik 3.5 l V6, przekładnię CVT oraz napęd na cztery koła DIRECT4.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]