Maserati MC20 Notte na zdjęciach

9 listopada 2023
Maserati MC20 Notte na zdjęciach

Maserati to włoska marka luksusowych samochodów sportowych, znana ze swojego bogatego dziedzictwa, precyzji inżynieryjnej i emocji, jakie wzbudzają jej pojazdy. Historia Maserati rozpoczyna się w Bolonii we Włoszech, w roku 1914, kiedy to trzy bracia, Alfieri, Ettore i Ernesto Maserati, zafascynowani motoryzacją, założyli swoją pierwszą firmę zajmującą się tuningiem silników.


Po kilku latach doświadczenia w motosporcie, w 1926 roku Maserati wyprodukowało swój pierwszy samochód wyścigowy, o nazwie Tipo 26. Ten moment okazał się przełomowy dla marki, która zaczęła zyskiwać uznanie na torach wyścigowych w całej Europie. Sukcesy sportowe przyczyniły się do rozwoju firmy, a jej samochody szybko stały się synonimem elegancji, szybkości i doskonałej inżynierii.


W 1937 roku Maserati zmieniło właściciela i zostało przejęte przez Adolfa Orsiniego i jego synów, którzy kontynuowali rozwój marki, koncentrując się na produkcji ekskluzywnych samochodów sportowych dla klientów poszukujących luksusu i wyjątkowej jakości. W latach 50. i 60. XX wieku Maserati wypuściło serię ikonicznych modeli, takich jak 3500 GT, Mistral, Ghibli, oraz pierwszy supersamochód marki - Maserati Bora.


W ciągu kolejnych dziesięcioleci Maserati przeżyło różne zmiany w kierownictwie i właścicielach, a także kilka okresów trudności finansowych. Niemniej jednak marka pozostała wierna swoim korzeniom, produkując samochody o wyjątkowym designie, luksusowych wnętrzach oraz potężnych silnikach, które wciąż odzwierciedlały ducha sportowego dziedzictwa marki.


W ostatnich latach marka skoncentrowała się na poszerzaniu swojej gamy modeli, oferując luksusowe samochody sportowe, takie jak Quattroporte, Levante i Ghibli, które przyciągają uwagę klientów poszukujących wyrafinowanego stylu, mocy i wyjątkowych osiągów.

Na zdjęciach prezentujemy model MC20 Notte – pierwszą limitowaną edycję tego supersportowego modelu Maserati.
vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]