Maturzysta w tarapatach. Pomógł kierowca autobusu i strażnicy gminni

16 maja 2024
Maturzysta w tarapatach. Pomógł kierowca autobusu i strażnicy gminni

Straż miejska i gminna to instytucja wspierająca porządek i bezpieczeństwo w naszych miastach i gminach. Jej historia sięga XIX wieku, kiedy to powstawały pierwsze formy miejskiej policji czy straży obywatelskiej.


Obecnie straż miejska i gminna pełni szereg funkcji, głównie związanych z utrzymaniem porządku publicznego i egzekwowaniem przepisów lokalnych. Jej zadania obejmują patrolowanie ulic, interwencje w sytuacjach nagłych, nadzór nad parkami i placami czy kontrolę przestrzegania przepisów drogowych, a także udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych. I do takiego kryzysu doszło kilak dni temu w Rusocinie. Oto opis pewnej sytuacji, jaki zamieściła na swoim profilu na Facebooku Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański.

 

„W dniu wczorajszym ( 07.05.2024r) odbywały się matury z języka polskiego. Jeden z maturzystów z Łęgowa dokładnie zaplanował dojazd na egzamin maturalny środkami komunikacji miejskiej. Niestety kolizja drogowa na rondzie w Rusocinie, która miała miejsce w godzinach porannych pokrzyżowała te plany i uwięziła maturzystę w autobusie, który stał w tworzącym się korku. Czas mijał a autobus z uwagi na zator poruszał się w bardzo wolnym tempie. Kierowca autobusu widząc zdenerwowanie maturzysty skontaktował się z naszą jednostką z prośbą o ewentualną pomoc. Niestety przejazd w trybie alarmowym w tej sytuacji nie wchodził w grę, ale strażnicy wpadli na pomysł że tworzący się korek można ominąć jadąc nowo otwartą drogą przez Cieplewo- Komarowo do Pruszcza Gdańskiego. O pomyśle został powiadomiony kierowca autobusu a maturzysta dużo nie zastanawiając się wysiadł z autobusu w Cieplewie kierując się w stronę przystanku PKP wsiadł do naszego radiowozu, który zdążył objechać zator bocznymi drogami i na czas przywiózł maturzystę do szkoły (…).

 

Gratulujemy kierowcy autobusu oraz funkcjonariuszom straży gminnej obywatelskiej postawy.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]