Mercedes AMG CLA 45S z Polski nie wiadomo jak trafił do Algeciras. Miał płynąć do Maroka

16 sierpnia 2023
Mercedes AMG CLA 45S z Polski nie wiadomo jak trafił do Algeciras. Miał płynąć do Maroka

Bohaterem tej opowieści jest wściekle pomarańczowy Mercedes AMG CLA 45S z roku 2022. Czyli prawie nowy. Szacunkowa wartość 311 tys. zł. Ten oto samochód nagle zniknął. A konkretnie został przywłaszczony na szkodę jednej z polskich firm leasingowych.

Przez jakiś czas nikt nic nie wiedział o tym samochodzie. Nie było wiadomo kto nim jeździ i gdzie nim jeździ. Aż tu nagle pojawił się sygnał (prawdopodobnie dzięki modułowi GPS, który pozwala namierzać pojazd) że ten pomarańczowy Mercedes jest bardzo daleko od Polski. Znajdować się miał rejonie portu Algeciras w Hiszpanii. Można więc przypuszczać, że z Polski transportowany był np. w kontenerze, dlatego nie był widziany przez GPS. Ale to tylko nasze przypuszczenia.

Informację przekazano do odpowiednich służb w Hiszpanii. Tamtejsi policjanci dzięki wskazówkom przekazanym przez polską Straż Graniczną szybko odnaleźli auto. Pośpiech był tutaj bardzo wskazany, bo jak się okazało CLA 45S było już przygotowane do dalszego  transportu. Miało płynąć do Maroka.

To nie pierwsze tego typu działania podjęte przez zagraniczne służby po informacjach uzyskanych dzięki ścisłej współpracy śledczych, w opisywanym przypadku z Bieszczadzkiego Oddziału SG z Wydziałem do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji.

W ostatnich miesiącach zatrzymań luksusowych pojazdów przywłaszczonych na szkodę firm leasingowych i wypożyczalni samochodów dokonywała już policja z Litwy, Francji, Belgii, Słowenii, Węgier i Rumunii.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]