Mercedes Vision One-Eleven, współczesna interpretacja C 111

11 sierpnia 2023
Mercedes Vision One-Eleven, współczesna interpretacja  C 111

Oto legendarnego Mercedes C 111 i jego współczesna interpretacja - Vision One-Eleven.Oryginalny Mercedes C 111 został zaprezentowany po raz pierwszy w 1969 roku na Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Charakteryzował się futurystycznym wyglądem i podnoszonymi drzwiami. Pod maską znajdował się silnik Wankla, a dokładnie pięciocylindrowy, dwusuwowy silnik o pojemności 1,8 litra, który generował moc w granicach 280 KM.W ciągu kilku lat Mercedes kontynuował prace nad modelem C 111, wprowadzając różne modyfikacje i ulepszenia. W 1970 roku zaprezentowano Mercedes C 111-II, który miał już zamontowany silnik rzędowy ośmiocylindrowy w układzie V o pojemności 3,5 litra i mocy 350 KM. Wersja ta osiągnęła imponującą prędkość maksymalną wynoszącą ponad 300 km/h, co w tamtych czasach było niezwykle imponującym osiągnięciem.W 1976 roku Mercedes przedstawił kolejny model, C 111-III. Ten prototyp był napędzany silnikiem rzędowym ośmiocylindrowym w układzie V o pojemności 4,5 litra i mocy 500 KM. Samochód ten osiągnął prędkość maksymalną przekraczającą 300 km/h.Mercedes C 111 wraz z jego kolejnymi wersjami odegrał istotną rolę w badaniach nad aerodynamiką, i nowymi technologiami. Chociaż samochód ten nie wszedł do produkcji seryjnej, wiele z osiągnięć i eksperymentów przeprowadzonych nad tym modelem znalazło zastosowanie w późniejszych modelach MercedesaJego współczesna wizja ma szansę trafić do produkcji. Dopiero jak  taka decyzja zapadnie dowiemy się jaka jednostka napędowa trafi pod jego maskę.  

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]