MG ZS vs. MG HS – co różni te modele?

24 maja 2024
MG ZS vs. MG HS – co różni te modele?

MG Motor to brytyjsko-chińska marka, która kontynuuje tradycje nieistniejącej już brytyjskiej firmy MG. Producent wszedł na polski rynek w grudniu 2023 roku i od razu wzbudził spore zainteresowanie, głównie z uwagi na interesującą ofertę stosunkowo niedrogich, ale świetnie wyposażonych SUV-ów. Flagowe modele marki to MG ZS i MG HS: oto najważniejsze informacje na ich temat.

MG ZS i MG HS – rodzinne SUV-y od marki MG

Choć z uwagi na mniejsze rozmiary model MG ZS jest czasami klasyfikowany jako hatchback, obydwa pojazdy zajmują podobną pozycję na rynku i są skierowane głównie do kierowców szukających wygodnego, przestronnego, rodzinnego SUV-a. Obie propozycje marki MG są doskonale przystosowane zarówno do jazdy miejskiej, jak i pokonywania dłuższych odległości. Warto zwrócić uwagę m.in. na dość bogate wyposażenie, które znacznie przewyższa rozwiązania konkurencji w tym samym segmencie cenowym. Nie bez znaczenia jest też wysoki poziom komfortu we wnętrzu, który wynika nie tylko ze sporej ilości dostępnego miejsca, lecz także z zastosowania wielu rozwiązań zwiększających wygodę jazdy. Standardowe warianty MG ZS i MG HS są wyposażone w silniki benzynowe, jednak producent ma w swojej ofercie także model elektryczny MG HS i hybrydowy wariant MG ZS.

MG ZS – wygląd, parametry i osiągi

MG ZS odznacza się atrakcyjnym, eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Jest to najmniejszy pojazd w ofercie marki – to model o długości 4 323 mm, szerokości 1 809 mm i wysokości 1 653 mm, którego prześwit wynosi 175 mm, rozstaw osi – 2 580 mm, rozstaw kół z przodu – 1 529 mm, a z tyłu – 1 536 mm. Pojemność bagażnika wynosi od 448 l (fotele rozłożone) do 1 375 l (fotele złożone). Projekt pojazdu wyróżniają przede wszystkim wyraziste reflektory i dynamiczny kształt bryły, które nadają mu charakteru samochodu z segmentu premium.

Model MG ZS jest dostępny w dwóch wariantach z silnikami spalinowymi: 1.0 T-GDi (111 KM, 82 kW) i 1.5 VTi-Tech (106 KM, 78 kW), a także jako osobny model elektryczny. W zależności od napędu osiągi wyglądają następująco:

prędkość maksymalna – 180 km/h (wersja 1.0) lub 175 km/h (wersja 1.5);

przyspieszenie od 0 do 100 km/h – odpowiednio 11,2 s i 10,9 s;

zużycie paliwa – 6,8 l/100 km dla obydwóch wariantów w cyklu mieszanym;

maksymalny moment obrotowy – 160 Nm (wersja 1.0) lub 141 Nm (wersja 1.5).

Na uwagę zasługuje solidne wyposażenie pojazdu, pełne funkcji wspierających kierowcę podczas jazdy. Znajdziemy tutaj m.in. kamerę cofania i tylne czujniki parkowania, wsparcie dla Android Auto i Apple CarPlay, jak również klimatyzację automatyczną i zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy obsługiwany poprzez ekran dotykowy. Wszystko to sprawia, że samochód doskonale sprawdza się na różnych trasach, zapewniając komfort nawet przy dłuższych wycieczkach. Samochód jest dostępny ze skrzynią biegów manualną lub automatyczną.

MG HS – charakterystyka i osiągi

W porównaniu z MG ZS model MG HS jest przede wszystkim zauważalnie większy. Jego podstawowe wymiary prezentują się następująco:

długość – 4 610 mm;

szerokość – 1 876 mm;

wysokość – 1 685 mm;

prześwit – 185 mm;

rozstaw osi – 2 720 mm;

rozstaw kół z przodu – 1 573 mm;

rozstaw kół z tyłu – 1 584 mm.

Efektem jest bardziej masywna bryła, a także jeszcze więcej miejsca dla kierowcy i każdego pasażera. Samochód różni się także pod względem stylistyki – najbardziej rzucającym się w oczy elementem jest sporych rozmiarów maskownica z dużym logo MG. MG HS wypada także nieco lepiej pod względem wymiarów bagażnika: dostępna przestrzeń załadunkowa wynosi od 463 l (fotele złożone) do 1 454 l (fotele rozłożone).

Jak wyglądają wersje napędowe tego modelu? Podobnie jak w przypadku MG ZS, producent przygotował warianty benzynowe i hybrydowe. Silnik benzynowy T-GDi odznacza się pojemnością 1,5 litra i mocą 162 KM (119 kW). W efekcie można liczyć na następujące parametry:

prędkość maksymalna – do 190 km/h;

przyspieszenie (0–100 km/h) – 9,6 s;

zużycie paliwa – 7,4 l na 100 km;

maksymalny moment obrotowy – 250 Nm.

W ramach oferty producenta dla tego modelu dostępna jest skrzynia biegów manualna i automatyczna. Dodatkowo w standardzie znajdziemy tu wszystkie elementy wyposażenia znane z MG ZS wraz z dodatkowymi rozwiązaniami, takimi jak zaawansowane menu klimatyzacji, szklany dach, adaptacyjny tempomat czy asystent pasa ruchu. Dobrze wyposażone wnętrze, zwłaszcza w topowym wariancie Exclusive, sprawia, że można spodziewać się doskonałych wrażeń z jazdy.

MG ZS vs MG HS – czym się różnią obydwa modele?

Obydwa modele zdołały już teraz wzbudzić spore zainteresowanie w Polsce. Przyczyną jest bez wątpienia wysoki standard wyposażenia, który idzie w parze z solidną jakością produkcji, korzystnymi parametrami silnika i atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem. Producent zadbał także o dostęp do rozwiązań zapewniających lepsze bezpieczeństwo jazdy, takich jak kamery cofania czy ostrzeganie o ruchu poprzecznym. Najważniejsze różnice obejmują rozmiary poszczególnych modeli. Pod względem osiągów MG ZS i MG HS wypadają podobnie, jednak to drugi z SUV-ów od MG zapewnia nieco bardziej dynamiczną jazdę.

Warto także podkreślić, że model MG HS charakteryzuje się większą przestrzenią w środku i bogatszym wyposażeniem. Z tego względu będzie to idealny wybór dla osób, które szukają najwyższego poziomu komfortu podczas jazdy. Również MG ZS jest jednak w stanie zapewnić doskonałe wrażenia podczas prowadzenia – to z pewnością pojazdy, które udowadniają, że firma ma szansę na dobre zadomowić się na polskim rynku.

MG ZS i MG HS w leasingu od VEHIS

Chcesz jeździć jednymi z najpopularniejszych SUV-ów w ostatnim czasie na dogodnych warunkach finansowych? Sprawdź naszą ofertę i wybierz wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Zapewniamy profesjonalne wsparcie na każdym kroku i decyzję leasingową nawet w 15 minut! Obsługujemy zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, dzięki czemu każdy może cieszyć się najlepszym standardem jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami MG na stronie VEHIS już teraz – leasing to korzystny i elastyczny wybór, który pasuje do potrzeb różnych grup klientów


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]