Moto-wieści…

3 lipca 2023
Moto-wieści…

Poniżej przedstawiamy najnowsze wiadomości z branży motoryzacyjnej.


Norweski siarczan niklu i kobaltu dla Stellantis


Stellantis N.V. i Kuniko Ltd (ASX: KNI, Kuniko) ogłosiły dzisiaj podpisanie umowy „offtake” na odbiór 35% przyszłej produkcji siarczanu niklu i siarczanu kobaltu z norweskich projektów poszukiwawczych Kuniko, przez okres dziewięciu lat. Ponadto Stellantis zawarła porozumienie w sprawie zakupu nowych udziałów w spółce Kuniko o wartości 5,0 mln EUR (8 mln AUD), co daje jej 19,99% udziałów i prawo do powołania jednego członka Zarządu Kuniko.

 

Współpraca VfB Stuttgart AG i Porsche


Porsche i  jego spółka zależna MHP planuje objęcie udziałów w niemieckim klubie  VfB Stuttgart AG. Na początek zostanie oficjalnym partnerem klubowej sekcji piłki nożnej juniorów oraz akademii piłkarskiej w ramach programu „Turbo dla talentów”.  Management- und IT-Beratung (MHP)  ma otrzymać prawa do nazwy stadionu.

 

Uważaj na wakacjach

Z ostatnich dostępnych danych Eurostatu wynika, że w latach 2015-2020 złodzieje kradli na terytorium UE średnio 540,4 tys. pojazdów każdego roku. Najczęściej auta „znikały” we Włoszech – średnio 140,2 tys. kradzieży rocznie. Co ciekawe, największe ryzyko utraty zanotowano w Szwecji. Na przykład w 2020 roku doszło tu do 207 kradzieży na 100 tys. mieszkańców. Wskaźnik dla Włoch wyniósł z kolei 169. Dla porównania: wynik Polski to jedynie 29 przestępstw.


Audi i sztuczna inteligencja

 

Audi rozpoczęło wdrażanie sztucznej inteligencji (AI) do kontroli jakości zgrzewów punktowych w konstrukcji karoserii. Sztuczna inteligencja została opracowana i przetestowana wcześniej w zakładzie w Neckarsulm. Do końca roku, infrastruktura techniczna związana z wykorzystywaniem AI zostanie zainstalowana również w trzech innych lokalizacjach Grupy Volkswagen.


Lexus RZ w komiksie


Nowy, elektryczny Lexus RZ stanowi inspirację dla osób ze świat kultury i sztuki. Samochód brał udział w spotach promujących superprodukcję Marvel Studios „Czarna Pantera. Wakanda w moim sercu”, a teraz stał się głównym bohaterem komiksu. Salva Espin to jeden z najbardziej cenionych ilustratorów na świecie. Od 2007 roku jest w ekipie Marvel Comics, a od 2012 roku jest jednym z oficjalnych rysowników antybohatera „Deadpool”. Ma swój charakterystyczny styl, który łączy realizm z humorem.


11. edycja Le Mans Classic

W miniony weekend na legendarnym torze 24-godzinnego wyścigu odbyła się 11. edycja Le Mans Classic. To niezwykłe dla miłośników zabytkowych samochodów wydarzenie oferowało możliwość podziwiania na torze Le Mans samochodów wyścigowych, które startowały tam od lat dwudziestych do późnych lat siedemdziesiątych i które zapisały się w historii tego legendarnego wyścigu.

Nagroda dla astara Poland

Polski oddział Mitsubishi Motors, reprezentowany przez firmę astara Poland, otrzymał aż 3 nagrody Business Excellence przyznane za jakość obsługi klientów - w tym najwyższy wynik w badaniu CSI (satysfakcji klientów) spośród krajów europejskich.

Zapachy Mercedesa

Od ponad 100 lat Mercedes reprezentuje związek pomiędzy mobilnością na lądzie, na morzu i w powietrzu. Nowa trylogia zapachów tej marki, stworzona we współpracy z INCC Parfums, powraca do idei trzech podstawowych żywiołów. Wody perfumowane Land, Sea i Air (z ang. ziemia, morze, powietrze), stworzone przez francuską mistrzynię perfumiarstwa Anne Flipo, mogą być stosowane osobno lub jako osobiście preferowane kombinacje. Zapachy są dostępne zarówno jako pojedyncze wody perfumowane, jak i w formie kompletnej trylogii – jako specjalny zestaw trzech flakonów ułożonych na kształt gwiazdy Mercedes-Benz.


vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 2 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]