Moto-wieści. 07.05.2024

7 maja 2024
Moto-wieści. 07.05.2024

Najnowsze modele Audi otrzymały nową wersją pierścieni. Teraz są bardziej subtelne i bardziej sprawiają wrażenie 2D niż 3D (dwuwymiarowe pierścienie pojawiły się w Audi w 2016 roku jako konsekwencja cyfryzacji).


***

 

Dokładnie 45 lat temu 2 maja 1979 roku w Hanowerze rozpoczęto produkcję Volkswagena T3 w wersji kombi i bus.


***

 

Chińskie samochody mogą być nawet o 1/3 tańsze od podobnych modeli, wyprodukowanych w innych częściach świata. Sprowadzając jednak takie pojazd do Polski, trzeba liczyć się z opłatami. Minimalny koszt przewidziany przepisami to 10 proc. cła + VAT, w Polsce 23 proc., więc kwota 33 proc. to koszt wstępny wynikający z transakcji handlowej z krajem trzecim. Takie koszty poniesie każdy, kto sprowadzi na teren Unii Europejskiej nowy elektryczny pojazd z Chin.


***

 

Przychody netto koncernu Stellantis wyniosły 41,7 mld euro, co oznacza spadek o 12% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 r.


***

 

Nowe  Audi Q6 e-tron, zbudowane zostało na platformie Premium Platform Electric (PPE), którą Audi opracowało wspólnie z Porsche z myślą o przyszłości elektromobilności.


***


Grupa Volkswagen zanotowała spowolnienie sprzedaży w I kwartale 2024 roku. Dzięki wprowadzeniu jeszcze w tym roku na rynek ponad 30 nowych modeli grupy szefowie Volkswagena są przekonani, że sprzedaż w kolejnych miesiącach wzrośnie.

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]