Moto-wieści 02.11.2023

2 listopada 2023
Moto-wieści 02.11.2023

Toyota w swoich fabrykach korzysta z technologii Digital Twin. Wirtualne modele pozwalają koncernowi analizować procesy bez zakłócania rzeczywistej produkcji.


***


Seat ogłosił rekordowe wyniki finansowe za okres od stycznia do września 2023 roku. Sukces hiszpańskiego producenta napędzany jest zwiększonym wolumenem dostaw samochodów Seat oraz rosnącą popularnością marki Cupra.

 

***


Porsche i Google poszerzają swoją współpracę. Obie firmy chcą głębszej integracji usług Google w sportowych samochodach Porsche.

 

***


Koncepcyjny model Audi grandsphere można było niedawno zobaczyć z bliska w Audi City Warszawa. Jest to jeden z czterech koncepcyjnych modeli marki, które pokazują, w którym będzie zmierzała marka.

 

***


W pierwszych dziewięciu miesiącach br. Grupa Volkswagen zwiększyła dostawy i przychody ze sprzedaży. Dostawy wzrosły o 11 procent rok do roku – do 6,7 mln pojazdów (III kwartał 2023 r.: 2,3 mln samochodów, +7,0 procent). Przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 16 procent – do 235,1 mld euro (III kwartał 2023 r.: 78,8 mld euro, +12 procent).

 

***


Toyota udostępni 10 elektrycznych autobusów na ogniwa paliwowe (FCEV), które zapewnią bezemisyjny transport grupie ponad 5 000 gości podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu. Po zakończeniu Igrzysk pojazdy będą służyły do przewozu pasażerów w regionie Ile de France.

 

***


Grupa Audi po dziewięciu miesiącach odnotowuje wzrost liczby dostaw: od stycznia do września, grupa marek Progressive dostarczyła około 1 405 000 pojazdów Audi, Lamborghini i Bentley – o 16 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wzrost był szczególnie wyraźny w USA i Europie. raz kolejny marka zademonstrowała swoją siłę w modelach w pełni elektrycznych, dostarczając ponad 123 000 pojazdów – wzrost o 60 procent – co świadczy o sukcesie strategii elektryfikacji.

 

***

 

Szwajcaria. Od dzisiaj do 5 listopada trwa Salon  Samochodowy Auto Zurich.

 

vehis
Szukasz samochodu?
Doradca VEHIS ma dla Ciebie oferty 3 000 samochodów dostępnych od ręki!
[więcej]
Wyrażam zgodę na przekazywanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług telefonicznie lub za pośrednictwem SMS/MMS, w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
[więcej]
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez VEHIS Sp. z o.o. informacji handlowych dotyczących produktów i usług na podany przeze mnie w formularzu kontaktowym adres e-mail, w tym w szczególności celem realizacji niniejszego zgłoszenia. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych, których przetwarzanie jest oparte na przepisach prawa.
Wypełniając i wysyłając formularz kontaktowy, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Dane będą przetwarzane według zasad opisanych poniżej: RODO - obowiązek informacyjny [więcej]